Vilniaus J.Lelevelio inžinerijos gimnazija, Minties g. 3, LT-08233 Vilnius, tel. (8-5)2342087
e-mail: rastine@lelevelio.vilnius.lm.lt

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/leelio/domains/lelevelio.lt/public_html/_old/components/com_k2/models/item.php on line 877

Vilniaus J.Lelevelio inžinerijos gimnazijos ir Balstogės licėjaus tarptautinis projektas „Kartu ugdomės“

Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos II ir IIIA klasių mokiniai lapkričio 8 - 10 dienomis buvo išvykę į kaimynės Lenkijos Balstogės miestą. Šios išvykos tikslas - įgyvendinti jau kurį laiką su Balstogės VIII Karaliaus Kazimiero Didžiojo licėjaus administracija rengiamą tarpmokyklinį projektą „Kartu ugdomės“.

Kokia šio projekto esmė? Tai veikla, kuri telkia lenkų kalba mokyklose besimokančių mokinių bendruomenę. Taip pat stiprina po visą pasaulį išsidėsčiusios Polonijos šeimos integraciją ir abipusį edukacinių naujovių apsikeitimą, padėsiantį patirti vienybės jausmą, pajusti skirtumus bei atrasti panašumus. Rugsėjo 29 d. dieną Polonijos namų bendrijos Lenkų asociacijos būstinėje Varšuvoje įvyko šio projekto inauguracija. Projektą remia lenkų Nacionalinio ugdymo ministerija, kuri skiria lėšas 22 Lenkijos, Lietuvos, Ukrainos, Belgijos, Baltarusijos, Italijos bei JAV mokykloms integracijos planams finansuoti.

Mūsų gimnazijos jaunimas mielai sutiko dalyvauti šiame edukaciniame projekte. Kartu su gimnazijos direktore Edita Zubel, direktorės pavaduotoja Regina Savlevič ir mokytoja Jolanta Boris kryptingai ir tikslingai leido laiką (3 dienas) projekto tikslams realizuoti. Bičiuliai iš Lenkijos priėmė labai svetingai. Suteikė mokiniams galimybę pasidalinti savo požiūriu į tokias visuotinai aktualias temas, kaip tolerancija bei mums, kaip tautinei mažumai, brangintiną daugiakultūriškumą. Mokiniams ypač patiko išvyka į miuziklą „Daktaras Živaga“ Palenkės Operos ir filharmonijos teatre. Be to, mokiniai turėjo galimybę susipažinti su nuostabaus grožio Balstogės miesto istorija, pasiklausyti labai įdomių bei turiningų paskaitų kalbotyros temomis bei dalyvauti įvairiuose žaidimuose. Paskutinę išvykos dieną Balstogės licėjaus mokiniai surengė patriotinės dainos konkursą. Galimybę pasirodyti turėjo ir mūsų gimnazistai, iš anksto parengę jaudinančią dainą, sukėlusią salėje pliūpsnį emocijų.

Išvyka sukėlė begalę gerų emocijų ir buvo turtinga naudingos informacijos. Projektas ,,Kartu ugdomės“ pradėtas sėkmingai. Dabar belieka laukti bičiulių iš Balstogės licėjaus atvykimo į Vilnių. Gimnazijos mokiniai nusiteikę svetingai priimti svečius ir nuoširdžiai dėkoja administracijai už galimybę dalyvauti šiame projekte. AČIŪ!

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/leelio/domains/lelevelio.lt/public_html/_old/templates/gk_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 136

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.