Vilniaus J.Lelevelio inžinerijos gimnazija, Minties g. 3, LT-08233 Vilnius, tel. (8-5)2342087
e-mail: rastine@lelevelio.vilnius.lm.lt

Warning: Creating default object from empty value in /home/leelio/domains/lelevelio.lt/public_html/_old/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 611
Super User

Super User

Pirmokų šventė „Mes jau mokame skaityti“

Vasario ir kovo mėnesį gimnazijos bibliotekoje įvyko pirmokams skirtos šventės „Mes jau mokame skaityti“. 5- tų klasių mokiniai paruošė pirmokams trumpą vaidinimą, supažindino su bibliotekos taisyklėmis. Mokiniai aktyviai dalyvavo šventėje, atsakinėjo į klausimus, įminė mįsles, susipažino su pasakų herojais. Pirmokai pasižadėjo tausoti ir saugoti knygeles. Kiekvienas mokinukas pasirinko norimą knygą ir buvo užregistruotas gimnazijos bibliotekoje.

 

Kaziuko mugė 2018

Kaziuko mugė – tai tradicinė Lietuvoje rengiama mugė, kurios metu žmonės pardavinėja savo pagamintus liaudiškus dirbinius, o mugės istorija prasideda jau XVII amžiuje. Daugelis iš mūsų esame buvę tikroje Kaziuko mugėje, tačiau kovo 2 dieną ši šventė šurmuliavo ir mūsų gimnazijoje.

Nuotaikinga mugė gimnazijoje rengiama jau ne pirmus metus. Gimnazija kvepėjo mokinių keptais pyragais, vafliais, grybukais, sūriais ir kitais skanumynais.

Į mugę atvyko mokinių tėveliai ir seneliai. Jautėsi šilta ir draugiška atmosfera, nuoširdus bendravimas. Svarbu tai, kad mokiniai tokių renginių metu mokosi ne tik kultūringai bendrauti, derėtis, bet ir džiaugtis draugų sukurtais meniškais dirbiniais, pasisemti kūrybinių idėjų.

Dažnas prekiautojas sakė, kad pelnas nėra svarbiausia, o smagu pajausti „tikrą gyvenimą“.

Vasario 16-osios eisena „Lietuvos valstybės keliu“

Šių metų vasario 16 d. 10 val. mūsų gimnazijos bendruomenės nariai: moksleiviai, mokytojai, tėveliai su mokyklos vėliava, su Lietuvos vėliava, su lietuviškomis trispalvėmis rankose rinkosi Katedros aikštėje. Nepamirštami įspūdžiai įsijungus į 7 tūkstančių moksleivių eiseną, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Ėjome keliu jungiančiu su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais. Mušant būgnams, skambant dainoms, plazdant vėliavoms aplankėme 16-ka itin svarbių Lietuvos valstybingumui objektų: nuo Šventaragio slėnio iki Rasų kapinių. Iš Signatarų namų balkono sveikinimo žodį tarė jo ekscelencija Valdas Adamkus, kuris ragino jaunimą gyventi, kurti ir būti nepalaužiamiems saugant Lietuvos valstybę ir laisvę. Rasų kapinėse uždegėme žvakutes ant dr. Jono Basanavičiaus kapo, taip pat Joachimo Lelevelio kapo, kurio vardu pavadinta mūsų gimnazija. Šios eisenos akimirkos ir šventinė nuotaika ilgam išliks atmintyje.

Nacionalinė karjeros savaitė 2017

Lapkričio 23-27 d. visoje Lietuvoje vyko Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama Nacionalinė karjeros savaitė. Jos metu Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyko įvairių organizacijų atstovų ir moksleivių susitikimai, kurių metu įvairių sričių specialistai moksleiviams pasakojo apie savo veiklą. Savaitės bėgyje buvo organizuotos penkios konferencijos. Daugiau informacijos rasite www.kamtoreikia.lt. Šios savaitės tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis profesijomis, padėti mokiniams planuoti busimą karjerą, pažinti save, priimti tinkamus sprendimus.


Mūsų gimnazija jau antrus metus dalyvauja Nacionalinėje karjeros savaitėje.

IIa klasės mokiniai lapkričio 22 d. buvo išvykę į VGTU „Linkmenų fabriką“ į konferenciją Būsiu_inžinierius/ inžinierė_! Konferencijoje savo patirtimi pasidalino Raimondas Laptik (elektros ir elektronikos inžinerijos mokslų daktaras, dirbtinio intelekto tyrėjas), Mykolas Bistrickas (VGTU „LinkMenų fabriko“ projektų vadovas, „Burning Man“ komandos narys), Laurynas Mačiulis (aviacijos inžinierius, baigęs studijas VGTU ir stažavęsis NASA AMES tyrimų centre, pirmojo lietuviško kosminio palydovo projekto „LituanincaSAT-1“ iniciatorius ir įgyvendintojas, VGTU doktorantas), Eglė Radvilė („Lietuvos geležinkelių“ IT centro vadovė), Ričardas Leščinskas (VGTU „LinkMenų fabriko“ Elektronikos cecho vadovas). Po pranešimų mokiniams buvo parodytos VGTU „LinkMenų fabriko“dirbtuvės.

Penktadienį lapkričio 24d. IIIa-IIIb klasių mokiniai apsilankė VU Planetariume konferencijoje Būsiu_matematikas/matematikė_! Išklausė Kristijono Vasiliauskio („Robotikos Akademija“ partneris bei robotikos ir programavimo instruktorius, lektorius), Agnės Šerpytytės (SpaceTec Partners Briuselio padalinio Vyresnioji konsultantė, anksčiau dirbusi rinkodaros vadove pramonės ir daiktų interneto srityje Taipėjuje, Taivane), Nerijaus Mačiulio („Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, dėsto makroekonomiką ISM magistrantams), Vidmanto Tomkaus (Lietuvos aerokosmoso asociacijos direktorius, vienas pagrindinių Lietuvos kosmoso veiklų iniciatorius ir skatintojas) ir Povilo Poderskio (Vilniaus miesto mero patarėjas IT ir atvirų duomenų klausimais, modernios edukacijos ir skaidresnio viešojo sektoriaus entuziastas, aktyviai dirba su iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“) pranešimus. Po pranešimų mokiniai „nuskrido“ į Marsą, t.y. išklausė paskaitą „Skrydis į Marsą“.

Mokiniai dalyvaudami konferencijose, bendraudami su įvairių profesijų žmonėmis, klausydami jų sėkmės istorijų, įgijo tokios patirties ir žinių, kurias galės pritaikyti renkantis profesiją.

Subscribe to this RSS feed
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/leelio/domains/lelevelio.lt/public_html/_old/templates/gk_magazine/html/com_k2/templates/default/user.php on line 127