ATOSTOGOS – PUIKUS METAS SUSIPAŽINTI SU MICRO:BIT

Sėkmingai atlaikiusiems pereitos savaitės šventes J. Lelevelio inžinerijos gimnazijos mokytojams, pirmadienį, vasario 17-tą dieną, surengėme mokymus su micro:bit mikrokompiuteriukais. Į mokymus atėjusiems 34 mokytojams pristatėme kas tai per daiktas ir su kuo valgomas ir ką su juo galima nuveikti naudingo mokyklai ir visai šaliai J.

Mokymus pradėjome nuo to kaip susirast micro:bit programavimo aplinką, kuo skiriasi blokinis programavimas nuo tekstinio. Parodėme kaip įrašyti programėlę į patį mikrokompiuteriuką. Mokytojai per pusantros valandos trukusį užsiėmimą išmoko kaip integruotoje LED šviestukų matricoje užrašyti tekstą, kaip nupiešti mirksinčią širdutę, įjungti animaciją paspaudžiant mygtukus.

Sekantis mokymų etapas su micro:bit kompiuteriukais numatomas per balandžio mėn atostogų savaitę. Tada planuojame rengti tikslinius mokymus pagal mokytojų pageidavimus, pvz., kaip įrašyti ir skleisti garso signalus ir tai panaudoti, pvz., per anglų kalbos pamokas. Taip pat šiame etape planuojame parodyti kaip dirbti su išoriškai prijungtais LED šviestukais, varikliukais ir t.t.

Tikimės, kad mokytojai ir mokiniai šiame etape pasiūlys idėjų, kurias sukonstruoti būtų visiems įdomu ir naudinga, kurias paskui būtų galima panaudoti ne tik per pamokas, bet ir pristatant pačią mokyklą.