Gedimino pilies 3D projektavimas ir modeliavimas

Kai vasara jau pilnu savo grožiu įžengė į mūsų gyvenimą, 8a klasės mokiniai kartu su informatikos mokytoja O. Bedugnis bei inžinerijos mokytoja L.Vasiljeva įgyvendino ilgalaikį integruotą „Gedimino pilies 3D projektavimas ir modeliavimas“ projektą. Nors mūsų šalyje metų laikų kaita įprasta kiekvienais metais, tačiau inovacinės technologijos niekada nepasikartoja, o atsiranda vis naujesnių ir patobulintų.

Mūsų tikslas buvo įgyti žinių ir įgūdžių, reikalingų savarankiškai valdyti 3D spausdintuvą: nuo modelio dizaino, pasirinkus medžiagą ir parametrus, paruošiant spausdintuvą iki galutinio spausdinimo ir apdorojimo. Prie tikslo įgyvendinimo prisidėjo IVA klasės mokinys A.Bogdanovič. Jis pasidalino savo patirtimi ir pristatė prezentaciją apie 3D spausdinimą.

Mokiniai buvo pasiryžę savo idėją ne tik puoselėti galvoje, bet ir ją įgyvendinti - paliesti rankomis ir pastačius prieš save vizualiai pamatyti kūrinio privalumus bei trūkumus. Naudojimasis 3D grafikos ir kompiuterinės animacijos kūrimo, redagavimo ir renderinimo programa Blender bei 3D spausdinimo technologijomis, padėjo mokiniams greitai ir įdomiai realizuoti savo idėjas. Mokinių darbštumas lėmė jų veiklos sėkmingumą bei gerą rezultatą.