Įdomieji eksperimentai

Sausio 31 dieną 8b klasės mokiniai su klasės auklėtoja Renata Gluchovska nuvyko į Vytauto Kasiulio dailės muziejų plėsti ir gilinti inžinerijos žinias. Jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Įdomieji eksperimentai“.

Muziejuje pasitikusi darbuotoja pristatė Vytauto Kasiulio dailės darbų parodą, įdomiai pasakojo mokiniams apie garsų lietuvių menininką Vytautą Kasiulį ir jo kūrybą, uždavė daug klausimų mokiniams pamąstyti. Aštuntokai aktyviai klausė ir noriai diskutavo.

Antroje užsiėmimo dalyje mokiniai patys tapo kūrėjais: turėjo ant stikliuko nupiešti paveikslėlį, kurį po to nufotografavo ir ryškino. Užsiėmimo metu buvo pademonstruotas visas kelias – nuo paveiklėlio iki nuotraukos rankoje. Mokiniams labiausiai patiko patyriminė veikla – kiekvienas galėjo kurti, bandyti, klysti, bet padaryti tai pats.

Nors toks nuotraukų  ryškinimo būdas šiandien jau beveik nebenaudojamas, bet analizuojant buvusius procesus, lyginant juos su dabartiniais, galima tobulėti ir kurti naujoves.

Nuoširdžiai dėkojame muziejaus darbuotojams už išskirtinę galimybę susipažinti su talentingo menininko, unikalaus stiliaus kūrėjo darbais ir viena iš jo darbų atlikimo technikų.

 

Vyresn. matematikos mokytoja Renata Gluchovska