Išvyka į 19-tąjį Lenkijos kino festivalį

2019 m. spalio mėnesį penkiuose Lietuvos miestuose vyko 19-asis Lenkijos kino festivalis, kurį organizuoja Lenkijos institutas Vilniuje. Festivalio programa kaip visada pasiūlė įdomių ir vertingų filmų moksleiviams.
Šaltą rudens popietę, spalio 10 dieną, IIIA gimn. klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Jevgenija Skilond vyko į kino teatrą Multikino Ozas, žiūrėti Vladyslavo Pasikovskio filmą „Kurieris“.
Filmas „Kurieris“, pagrįstas garsiojo Jano Novak-Jezioranskio „Kurjerio iš Varšuvos“ biografija. Keliasdešimt dienų prieš Varšuvos sukilimą, Londone lenkų karininkas Janas Novakas paskiriamas atlikti slaptą misiją, inicijuoti „W“ valandą,. Jis turi nusigabenti į Varšuvą ir suteikti slaptą informaciją generolui Tadeušui „Borui“ Komorovskiui ir vidaus armijos vadui. Dešimtis tūkstančių gyvybių priklauso nuo šios misijos sėkmės. Novakas supranta apie atsakomybę, užkrautą ant jo pečių. 
Lenkijos kino festivalis suteikė galimybę paskatinti jaunosios kartos susidomėjimą lenkišku kinu, praplėsti jos akiratį, ugdo asmenybę ir puoselėja kultūrinę savimonę. Todėl labai džiugu, kad jauni žmonės domisi ir mielai lankosi tokiuose festivaliuose. Su nekantrumu lauksime kitų pasiūlymų vykti į kiną.

 

Chemijos mokytoja metodininkė Jevgenija Skilond