Išvyka į Jonavos AB ,,Achema“

2019 m. spalio 25 d. IIC gimn. klasių mokiniai ir juos lydėjusi chemijos mokytoja Jevgenija Skilond vyko į edukacinę išvyką į Jonavos AB ,,Achema“. 
AB „Achema“ įsikūrusi Jonalaukio kaime, Jonavos rajone, šalia Neries ir Šventosios upių santakos. Šią gamyklos vietą lėmė patogi geografinė padėtis: čia nutiestos svarbios šalies automagistralės ir geležinkelio linijos, jungiančios įmonę su didžiaisiais Lietuvos miestais ir neužšąlančiais Baltijos jūros uostais.
Pagrindinė įmonės veikla – azoto trąšų, skystų trąšų kambario ir lauko augalams, amoniako, azoto rūgšties, formalino, KF dervų, angliarūgštės, deguonies, azoto, bazinio aliuminio sulfato tirpalo gamyba ir prekyba. Bendrovėje dirba apie 1300 žmonių. Metinė trąšų gamyba - apie 2 milijonus tonų.
Lankydamiesi AB „Achemos“ gamykloje, gaminančioje daugiausia šalyje trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų, bei didžiausioje, tokio pobūdžio, įmonėje Baltijos šalyse, mokiniai pasivaikščiojo  po jos patalpas, pamatė gamybos apimtis, sužinojo, ką gamina įmonė, išgirdo įdomių pasakojimų apie įmonės veiklą, susipažino su gamykloje dirbančių darbuotojų profesijomis, išsilavinimu, įsidarbinimo galimybėmis. Po apsilankymo mokiniai geriau suprato Jonavos ACHEMOS veiklą ir jos įtaką Lietuvos ekonomikai bei ekologijai.

Chemijos mokytoja metodininkė Jevgenija Skilond