Išvyka į Panevėžio UAB „Geld Baltic“

Vilniaus J. Lelevelio inžinerijos gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte ,,SMS to Curriculum: Inovations are Coming“, kurio tikslas yra inovacijų diegimas į ugdymo turinį.

Šaltą lapkričio 28 dieną chemijos mokytoja J. Skilond nusprendė supažindinti savo auklėtinius IIIA klasės gimnazistus su liofilizacija – inovacija, kuri ateityje taps vienu populiariausių maisto konservavimo būdu ir organizavo išvyką į Panevėžio UAB „Geld Baltic“, dirbanti su liofilizuotu – šaltyje džiovintų – uogų ir vaisių užkandžių prekės ženklu „Supergarden“.  Tai pirmoji Lietuvos rinkoje bendrovė, kuri su Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda sukūrė technologiją naujiems liofilizuotiems produktams gaminti.

Liofilizacija – tai džiovinimas šaltyje. Liofilizacijos proceso metu uogos ir vaisiai yra džiovinami vakume labai žemoje temperatūroje (iki -80 °C). Šio proceso eigoje uogose esantis vanduo ledo pavidalu iš karto virsta garais, aplenkdamas skysčio fazę. Būtent dėl šios priežasties, po liofilizacijos uogos, vaisiai ir daržovės nekeičia formos, tūrio, spalvos, išsaugomos jų aromatinės ir skoninės savybės, o tekstūra tampa specifinė – puri ir traški. Rūgščių ir saldžių uogų bei vaisių skonis šiek tiek suintensyvėja.

Ceche, kuriame vyksta gamybinis procesas: šaltyje džiovintas asortimentas smulkinamas, malamas, gaminami milteliai ir mišiniai, kurie vėliau fasuojami. Mokiniai turėjo  galimybę iš arčiau susipažinti su liofilizacijos procesu. Jiems buvo įdomu pamatyti, kaip gaminama pasaulinei rinkai skirta ,,SuperGarden“ produkcija, galėjo ir patys pabandyti įvertinti minėto liofilizuotų produktų pavyzdžius. Esame įsitikinę, jog tokios išvykos yra prasmingos ir reikalingos, nes gimnazistai turi galimybę pamąstyti apie savo būsimą profesiją, apsispręsti dėl jos pasirinkimo. Daug pamatę ir kupini įspūdžių, grįžome į mokyklą.

Dėkojame bendrovės direktorei Laurai Kaziukonienei už malonų, šiltą priėmimą ir tikimės tolesnio sėkmingo bendradarbiavimo.

 

Chemijos mokytoja metodininkė Jevgenija Skilond