Kūrybiškumas, kaip inovacijų variklis

Šių metų lapkričio mėnesį 8A klasės mokiniai kartu su inžinerijos mokytoja L.Vasiljeva bei biologijos mokytoju A.Kiselevskiu lankėsi VGTU Kūrybiškumo ir inovacijų centre: „LinkMenų fabrikas“, Vilniuje.
Mokiniai išklausė paskaitą: “Kūrybiškumas, kaip inovacijų variklis”, kuri vedė doc. dr. Viktorija Žilinskaitė-Vytienė.
Buvo paaiškinti inovacijos sąvokos kilmė, apibrežimas, pateikti pavyzdžiai. Žodžio „inovacija“ istorija yra sietina su vidurio Prancūzijos teritorijoje XV amžiaus vidurio vartotu žodžiu „inovacyon“, kurio tiesioginis vertimas reiškia „atnaujinimas“ arba „naujo pavidalo suteikimas egzistuojančiam daiktui”. Tai reiškia tobulesnį technologinį sprendimą, kuris geriau tenkina visuomenės poreikius.
Paskaitos metu, bendradarbiaujant su dėstytoja, mokiniai išanalizavo inovacinę veiklą įvairių technologijų srityje, problemas, atsirandančias vykdant inovacinę veiklą, ir galimus problemų sprendimo būdus.
Diskusijos metu mokiniai išsiaiškino, kad vis dėl aštresnės konkurencijos šiandien sėkmę nulemia gebėjimas kuo greičiau prisitaikyti, keistis, progresuoti kuriant bei eksperimentuojant.
Po paskaitos buvo organizuota apžvalginė ekskursija po fakultetą. Didelį įspūdį mums paliko VGTU Kūrybiškumo ir inovacijų centras. Auditorijos, dirbtuvės, garso studijos aprūpintos naujausia įranga. Likome sužavėti modernia šiuolaikiška bei jaukia - kūrybiškumu dvelkiančia aplinka.
Inovacijos ieškojimas skatina mokytojus ne teikti mokiniams teisingų atsakymų, o nukreipti juos mąstymo keliu, kuriuo vaikai turi eiti, kad tuos atsakymus rastų patys.