Mano dailus raštas puošia Lietuvos vardą!

Dailyraščio konkursas ,,Mano dailus raštas puošia Lietuvos vardą!“

 

,,Rašysena tokia pat nepakartojama, kaip ir pirštų atspaudai. Kiekviena kilpelė, kiekvienas užraitėlis praneša apie rašančiojo silpnybes ir privalumus, apie pomėgius ir polinkius, apie praeitį ir kartais net apie ateitį,” –  pasakė britų autorius ir  rašysenos analitikas Cash Peters.

Dailyraštis – gražus, aiškus ir taisyklingas raštas. Šiandieniniame naujų technologijų pasaulyje rašyti ranka tapo nepopuliaru ir nemadinga, tačiau gražus raštas – tai menas.

Kovo mėn. 2-10 dienomis Lietuvos valstybės atkūrimo trisdešimtmečio proga mūsų gimnazijoje vyko 1-12 klasių dailyraščio konkursas ,,Mano dailus raštas puošia Lietuvos vardą!“. Tai konkursas, kurio tikslas ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, skatinti mokinius laikytis bendrųjų rašto kultūros reikalavimų. Dalyviai rašė tekstą, kuriame turėjo parodyti ne tik gebėjimą rašyti be klaidų, bet ir gebėjimą taisyklingai rašyti. Vertinant dailiojo rašto darbus, buvo atsižvelgiama į teksto išdėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką. Džiugu, jog gausus būrys mokinių pateikė vertinimo komisijai puikiai parašytus darbus. 

Dailiausiai, kaligrafiškiausiai ir kruopščiausiai parašė ir padėkos raštais buvo apdovanoti šie mokiniai:

 

I-IV gimnazijos klasių mokinių grupėje:

Eva Strukel IV a

Glorija Targonska IIc

Deniza Klimaitė IIb

 

5-8 klasių mokinių grupėje:

Ernestas Jankovskis 8a

Dominyka Tkačenka 5b

Lizaveta Klimaitė 8b

 

I-IV klasių mokinių grupėje:

Ksenija Mitenkova 4b

Vanesa Baranovskytė 3a 

Paulina Mažul 3a