NIEKAS NEPAMIRŠTA

         Šiais metais Laisvės gynėjų dieną minėjome jau 30-ąjį kartą. Minėjome kitaip: nesibūriavome prie laužų, žvakeles – atminimo simbolį – deginome ant namų palangių. Tačiau galime drąsiai teigti – niekas nepamiršta. Sumanėme rengti per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas kūrybines dirbtuves: gaminti neužmirštuoles ir kalbėti, kas yra ta Sausio 13-oji ir kodėl ją reikia prisiminti. Žmogus, nežinantis savo krašto istorijos, yra mankurtas, nelaimingas sutvėrimas, kuriam atimta atmintis.

          Kas yra Laisvės gynėjų diena, kurią minime sausio 13 dieną? Lietuvių k. ir literatūros mokytoja Laima Šatienė pasidalino savo mintimis: ,,Man brangi yra laisvė, kurią gavau kaip dovaną. Šiandien primenu sau ir mokiniams, kokie mes esame laimingi, nes laisvi. Todėl neužmirštuolės žiedas tai irgi dovana, kuria kasmet mes atsidėkojame už savo laisvę.“ ,,Pilietiškumas – tai ne lozungas, tai veiksmas, parodantis mūsų meilę, kurios pagrindas yra atsakomybė ne tik už save, bet ir už kitus, ne tik už dabartį, bet ir už ateitį. Sausio 13-osios didvyriai tai įrodė savo poelgiais. Juk jų drąsus ryžtas veikti, nesislepiant už kitų nugarų, padovanojo mums visiems laisvą Lietuvą“, - kalbėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Borisovienė.

          Per kūrybines dirbtuves visų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų mokiniai gamino neužmirštuoles. Juk neužmirštuolė tarsi sako: ,,Atmink Tėvynę ir brangius žmones, neužmiršk, kam turi būti dėkingas.“ Piešė spalvotais pieštukais, flomasteriais, guašu, akvarele, lipdė iš plastilino. Šitaip tarsi prisilietė prie istorinės atminties žadinimo, pagarbos savo tėvynainiui. Manytume, taip ugdomas kūrybiškumas, socialinė kompetencija, gebėjimas kurti tvarius bendrystės saitus net ir būnant per atstumą. Niekas nepamiršta, jeigu sugebame stabtelėti akimirką, atsitiesti nuo gyvenimo greito bėgsmo ir dalyvauti gimnazijos  iniciatyvoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

 

Lietuvių k. ir literatūros  mokytojų vardu Irena Baltakienė