,,Pasakų alchemija“

IIIA klasės gimnazistai veda edukacinius užsiėmimus ,,Pasakų alchemija“ LITEXPO parodų centre

 

Lapkričio 23d. Litexpo parodų centre vyko 9-oji švietimo inovacijų̨ paroda „Mokykla 2019“. Tai vienas svarbiausių Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys, kuriame dalyvavo daugiau kaip 100 įmonių ir švietimo įstaigų, veikė daugiau kaip 160 edukacinių renginių ir užsiėmimų.

Penktą kartą parodoje veikė net devynios Atradimų laboratorijos , kasmet pristatančios naujas kūrybines tiriamąsias veiklas. Veiklą ,,Pasakų alchemija“ šiose laboratorijose organizavo ir mūsų J. Lelevelio inžinerijos gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Jevgenija Skilond su savo auklėtiniais IIIA klasės gimnazistais.

IIIA gimn. klasės mokiniai parengė cheminių eksperimentų demonstravimą ir pakvietė visus jaunesnius žiūrovus į mažų mokslininkų pasakų pasaulį, o patys mokslo ekspertai įsikūnijo į veikėjus  iš pasakų pasaulio: Pelenę, Aladiną ir Šreką.

Iš pradžių jie atliko ritualą, kuriam reikėjo savanorio, nebijančio šiek tiek pasidalinti savo krauju. Dovanoto kraujo dėka, vaikai galėjo patekti į Alchemijos karalystę ir  atskleisti mokslo paslaptis.

Vaikai turėjo iš pradžių įminti mįsles, susijusias su pasakų herojais, už kiekvieną teisingą atsakymą gaudavo prizą,  o tada scenoje pasirodydavo Pelenė, Aladinas ir Šrekas, kurių tikslas buvo išmokyti jaunesniuosius  įvairių cheminių triukų.

Naudodami natūralius indikatorius vaikai padėjo Pelenei atskirti, kuriuose mėgintuvėliuose pikta pamotė paliko bazinį, neutralų ir rūgštinį tirpalus, jų dėka Pelenė galėjo iškeliauti į pobūvį Princo pilyje.

Šreko žmonai Fionai įkyrėjo blogi vyro higienos įpročiai. Kadangi Šreko burnos kvapas sukeldavo paukščių ir voverių gyvenančių jo kaimynystėje alpimą, todėl jaunieji mokslininkai jį išgelbėjo,  padėdami jam pagaminti daugybę dantų pastos.

Siekdami išlaisvinti gražią princesę Jasminą  iš blogų burtininko Jafaro rankų, vaikai padėjo Aladinui pagaminti stebuklingą lempą, ir išvaduoti iš jos norus pildantį Džiną. Vaikų dėka Aladinas virto princu ir įgyvendino savo svajones. Kiekvienas vaikas gavo po  nuostabią stebuklingą lempą  dovanų. Ją galima bet kada patrinti ir ji galės išpildyti vaikų norus ...

Be to, mes piešėme ant pieno. Gavome gražių piešinių, o kiekvienas vaikas, žiūrėjęs į juos, turėjo sugalvoti pasaką.

Renginio kulminacija - didžiulis fejerverkų vulkanas ir vaikų apdovanojimas "Jaunojo chemiko" diplomais ir saldžiomis dovanomis.

Šis renginys visiems labai patiko ir sukėlė daug tikrų, šiltų emocijų. Tikimės, kad tokie netradiciniai užsiėmimai paskatins visus eksperimentuoti ir  taps pavyzdžiu kaip įdomiai, neįprastai galima mokytis ir gauti naujų žinių.

 

 

Chemijos mokytoja metodininkė Jevgenija Skilond