Pažintis su bibliotekininko profesija

Vasario 24 d. mūsų gimnazijoje buvo paskelbta karjeros diena.  3B klasių mokiniams ši diena buvo ypatinga, nes jie skubėjo į gimnazijos biblioteką, į netradicinę lietuvių kalbos pamoką -“Knygų pasaulyje. Pažintis su bibliotekininko profesija“.  Pamokos tikslas – netradicinėje aplinkoje susipažindinti mokinius su bibliotekininko profesija, mokyti  atskirti grožinę ir mokomąją literatūrą.

Bibliotekininkė Gražina Šitel maloniai priėmė mokinius savo valdose, aprodė patalpas, papasakojo apie savo darbą, paaiškino, kodėl pasirinko šią profesiją. Vaikai sužinojo, ką galima veikti bibliotekoje, išgirdo knygų atsiradimo istoriją. Įdomiausia užduotis tečiokams buvo ieškoti  knygas lentynose. Vieni ieškojo knygų pagal kūrinio pavadinimą, kiti pagal autorių, mokėsi skirti grožinę ir mokomąją literatūrą.
Pamokos laikas labai greitai prabėgo ir nuobodžiauti tikrai neteko. Mokiniai pažadėjo, kad dažnai lankysis bibliotekoje, ieškos informacijos, skolinsis knygas skaitymui, ar šiaip ateis ruoštis namų darbams.

                                                                                  Lietuvių kalbos mokytoja  Gražina Apanavičienė