"Road Show“ – gyvi liudijimai ir pasižadėjimai

Gruodžio 5 d.  Lietuvos vaikų ir jaunimo centro didžiojoje salėje IIIA gimn. klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Jevgenija Skilond dalyvavo edukaciniame renginyje „Road Show“. Jis skirtas 17–19 metų jaunuoliams – pradedantiesiems vairuotojams. „Road Show“ tikslas – eismo įvykių, kuriuose gali nukentėti žmonės, prevencija, akcentuojant pavojus, kylančius vairuojant neblaiviam arba apsvaigusiam nuo psichiką veikiančių medžiagų.

Renginys prasidėjo triukšmingu, „užvedančiu“ „Radistų“ – Jono Nainio ir Rolando Mackevičiaus – pasirodymu. Tranki muzika, siautulinga nuotaika, šventė, alkoholis, greitai lekiančio automobilio garsas, stabdžiai, trenksmas, stiklo dūžiai, gelbėtojų automobilių sirenos… Garsai ir filmuoti vaizdai sukūrė skaudžių tragiškai pasibaigiančių įvykių seką. Nuotaiką sustiprino gyvi liudijimai – renginio metu kalbėjo policininkas, gaisrininkas, paramedikai, žurnalistas ir mergina, eismo įvykio metu netekusi mamos ir galimybės judėti. Kiekvienas dalijosi savo patirtimi – savo akistata su eismo įvykiu, įsirėžusiu atmintin. Sukrečiantys patyrimai, kuomet iš automobilių reikia traukti sumaitotus jaunuolių kūnus, gaivinti, gelbėti iš mirties gniaužtų, kai svarbi kiekviena minutė ir visi veiksmai turi būti tikslūs, apgalvoti… Skaudūs eismo įvykiai – tai ne tik vieno ar kelių žmonių netektis. Kančia ir skausmas paliečia žymiai daugiau žmonių – artimuosius, draugus. Pranešėjai akcentavo, kokios pasekmės laukia vairuojant neblaiviam arba apsvaigusiam nuo psichiką veikiančių medžiagų. Visi pasisakymai buvo iliustruojami vaizdine medžiaga.

Renginio pabaigoje „Radistai“ pakvietė visus jaunuolius pridėti ranką prie širdies ir pasižadėti niekada nevairuoti apsvaigus.

Edukacinį renginį „Road Show“ organizavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius, bendradarbiaudamas su Madrido municipaline policija, „Radistais“, saugios Lietuvos ambasadoriais, medikais, ugniagesiais ir policijos atstovais.


Chemijos mokytoja metodininkė Jevgenija Skilond