Septintoke, ką žinai apie Lietuvą?

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai lietuvių kalbos mokytojos Ramunė ir Dovilė organizavo 7 klasių mokiniams lietuvių kalbos pamoką-viktoriną ,,Ką žinai apie Lietuvą?“ Viktorinos metu rungėsi dvi komandos: 7a ,,Pilotai-Lietuvos patriotai“ ir 7b ,,Cepelinai“. Komandos prisistatė, pasakė savo pavadinimą ir šūkį, atliko užduotis, susijusias su Lietuvos istorija, gamta, geografija, muzika ir, žinoma, lietuvių kalba ir literatūra.  Mokiniai daug ką pakartojo, sužinojo naujų dalykų ir/ar pagilino savo kai kurių mokomųjų dalykų žinias. Įdomu buvo sužinoti, kokiai lietuvių abėcėlės raidei ruošiamasi statyti paminklą Lietuvoje ir kodėl, kad linų sėklos dar vadinamos sėmenimis, taip pat atlikti praktinę užduotį – pačiupinėti, pauostyti, paragauti ir taip atpažinti Lietuvos laukuose augančius grūdus ir sėklas. Įnirtingai rungėsi ne tik komandos, bet ir sirgaliai. Aktyvesni ir sumanesni šį kartą buvo 7b klasės sirgaliai. Komandų kapitonės Emilija ir Katryna pasitikrino savo minties vikrumą ir žinias kapitonų rungtyje.

Kompetentinga komisija, kuriai vadovavo matematikos mokytoja Renata, o narės buvo 8b klasės mokinės Lizaveta, Kamilia ir Karolina, suskaičiavusios visų rungčių rezultatus paskelbė, kad nedideliu skirtumu nugalėjo 7a klasės komanda ,,Pilotai-Lietuvos patriotai“. Komanda buvo apdovanota padėkos raštu.

Mokiniai suprato, kad tik drauge siekdami savo tikslų, pasitikėdami vieni kitais yra stipresni. Tai gražus bendrumo ir vienybės jausmas, kuris padeda saugoti ir puošti savo Tėvynę kilniais darbais, geru mokymusi, garsinti savo šalies vardą ir, žinoma, neprarasti laisvės ir nepriklausomybės.