Šok į tėvų klumpes

Dalyvaudami projekte “Šok į tėvų klumpes”, gegužės 30 dieną 7b klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Renata Gluchovska ir tėvais išsiruošė į UAB “Skaidiškių spaustuvę“ –„Lietuvos rytas PRINT“ Vilniaus raj.Tai yra viena didžiausių ir moderniausių ofsetinių spaustuvių Centrinėje Europoje. Ši spaustuvė įsikūrusi nuo 1994 m. Šiuo metu RYTAS PRINT spaustuvėje dirba 350 žmonių. Spausdinama apie 250 skirtingų pavadinimų žurnalinių leidinių ir 40 skirtingų pavadinimų laikraščių.
                      Klientų patogumui atliekami įvairius poligrafijos darbai: paruošia leidinius spaudai, spausdina žurnalus, laikraščius, katalogus, įvairias brošiūras, lankstinukus, susega žurnalus sagučiais, įriša terminiu būdu, lanksto, perforuoja, biguoja, lakuoja dispersiniu ir UV laku, laminuoja. Patyrę projektų vadovai sukoordinuoja kiekvieną projektą nuo failų gavimo iki leidinių pristatymo į reikiamą vietą. 60 proc. produkcijos eksportuojama  į Vakarų bei Skandinavijos šalis, Rusiją, Baltarusiją.

Tėvai seniai vaikams  žadėjo nuvežti į spaustuvę, kad pamatytų kaip atsiranda spauda ir kaip dirba spaustuvė. Labiausiai juos sužavėjo ir nustebino tokia gausybė įvairiausių mašinų, kurias prižiūri ir valdo specialistai. Mokiniai stebėjo, kaip mašinos spausdina, lanksto, sega, klijuoja, pjauna popierių, suriša. Pamatė  kaip kraunamos brošiūros  ant padėklų ir kaip apvyniojami padėklai  apsaugine plėvele ir kraunami į sandėlį arba į sunkvežimį.

Ekskursijai baigiantis mokiniai gavo dovanėlių.

Nuoširdžiai dėkojame Aleksandrui Špitaliovui už organizuotą išvyką.

 

7b klasės auklėtoja Renata Gluchovska