Vertėjų konkursas

Rugsėjo 30 dieną  pasaulyje minima Vertėjų diena. O spalio 28 dieną  įvyko Vertėjų konkursas mūsų gimnazijoje. Vertimas – tai galimybė į tekstą pažiūrėti savaip. Svarbu būti tiksliam, neiškraipyti prasmės, tačiau ne mažiau svarbu teksto mintis perteikti ne pažodžiui, kūrybiškai.

               Šiais metais renginyje sulaukėme 25 jaunųjų vertėjų (5-12 klasių mokinių). Versta iš rusų/lenkų k. į lietuvių k. Parinktos Nobelio premijos laureato Č.Milošo romano ,,Isos slėnis“  bei iš Vilniaus kilusio prancūzų  rašytojo R.Gary romano ,,Aušros pažadas“  ir A.Kuprino ,,Raudonosios  burės“ ištraukos.

                 Konkurso dalyviai turėjo progą paragauti vertėjo duonos. Jie teigė, kad versti nebuvo paprasta, atrodė, suvoki tekstą, o versdamas neatrandi tinkamo žodžio, padarai gramatikos klaidą, netinkamai išverti frazeologizmą.

                Dėkojame dalyviams ir skelbiame laureatus. 7-8 klasės pogrupyje išsiskyrė mokytojos R.Cibulskienės mokinės Agnija Ščerbak bei Adelė Kirsanovaitė. 5-6 klasių pogrupyje pasižymėjo Viktorija Rynkevič bei Danielia Ždanovič (mokyt. I.Baltakienė). 9-10 klasių – Justina Bulo bei Artiom Osmolovskij (mokyt. I.Baltakienė), 11-12 klasų – Dominik Tomaševič bei Edgar Kozlovskij (mokyt.J.Borisovienė). Sveikiname ir linkime būti dėmesingiems žodžio menui.