Automatinių lesalo tiektuvų projektavimas

Atėjus šaltai ir giliai žiemai, mūsų gamtai, ypač paukščiams, vis dažniau prireikia žmogaus pagalbos. Šaltis ir storas sniego sluoksnis paslepia nuo mūsų mažųjų draugų gyvybiškai svarbų dalyką – maistą.
Svarstydami klausimą, kaip galima būtų padėti paukščiams, 6A ir 6C klasės mokiniai per inžinerijos pamokas sukonstravo automatinius lesalo tiektuvus. Į tiektuvus vaikai pridėjo lesalo ir pakabino juos savo namų balkonuose ir šalia namų. Taip mokiniai ne tik atliko inžinerijos užduotį, bet ir ištiesė pagalbos ranką mažiesiems bičiuliams, kad šiems būtų lengviau ištverti sunkųjį metų laikotarpį. Be to, šeštokai susipažino su pagrindine paukščių globos taisykle – jeigu yra nuspręsta lesinti paukščius, tai būtina daryti reguliariai visą šaltąjį laikotarpį. Ne mažiau svarbu ir parinkti kuo įvairesnį maistą.
Integruodami inžinerinius gebėjimus į pasaulio pažinimo discipliną, mokiniai mokosi suvokti žmogaus veiklos padarinius gamtai ir pasauliui. Tai puiki galimybė skatinti vaikus ugdytis gerumo, atsakingumo, empatijos jausmus, supažindinti su gamtos gyvenimu. O kiek buvo džiaugsmo stebint, kaip įrengtoje lesykloje čiauška įvairių rūšių paukšteliai. Juk ne taip dažnai pasitaiko galimybė natūralioje gamtoje iš taip arti stebėti tokią gausybę įvairiausių plunksnuočių.
Apibendrindami savo darbo rezultatus vaikai atliko tyrimą: filmavo savo lesyklėlių lankytojus ir aiškinosi, kokie paukščiai lanko mūsų tiektuvus.


Inžinerijos mokytoja Lidija Vasiljeva