Gimnazistų kino gidas Vasario 16-jai

Vasario 16-oji užima ypatingą vietą Lietuvos valstybės istorijoje. Ši data daugelio yra suvokiama kaip tautą telkianti ir drąsinanti jėga, kuri padeda įveikti rūpesčius, stiprina kiekvieną iš mūsų, kuria mus kaip žmones ir kaip tautą. Anot poeto Bernardo Brazdžionio, tautą kuriame nuolat: ,,Man ji – Valančius, Donelaitis, Baranauskas ir Daukantas, kuriuos bylojančius girdžiu, man ji kūrybos svirnas aukštas, sukrautas meilės rankų ir taurių širdžių.“

Nors mes vis dar gyvename epochoje, kurioje dominuoja raštas ir spauda, tačiau vis ryškiau savo pozicijas užima vizualiniai menai. Šiandieninėje visuomenėje filmų kūrėju tampa kiekvienas, kuris moka naudotis technologijomis. Įvairūs žmonių kuriami filmukai, kuriais dalijamasi socialinėse platformose, tokiose kaip „facebook“, „twitter“, ,,tiktok“ ir kt., sukuria galimybę žmonėms dalytis savo mintimis, išsakyti savo pozicijas apie aktualijas, pasakoti savo gyvenimo aspektus, kurie juos jaudina, neramina ar džiugina. Tad, mūsų gimnazijos III-IV klasių moksleiviai lietuvių kalbos mokytojų paraginti irgi nutarė įdėti į B. Brazdžionio minėtą kūrybos svirną šiuolaikinio gyvenimo charakterį atitinkančius kūrybinius darbelius. Dalyvaudami integruotame lietuvių kalbos, istorijos ir IT dalykų projekte kūrė filmus, skirtus Vasario 16-ajai. Šiam  kūrybiniam procesui reikėjo skirti tikrai nemažai laiko ir pastangų.  Nors gimnazistai, atrodo, naudojosi tomis pačiomis istorijos bei lietuvių literatūros žiniomis, tačiau į mums visiems svarbią datą pažiūrėjo kiekvienas savaip, kūrybiškai ir originaliai.

Taigi, dalinamės mokinių sukurtais darbais ir tikime, kaip tikėjo B. Brazdžionis, tautą ir valstybę nepailstamai kuriame ir puoselėjame mes patys,  savo rankomis ir širdimis statydami ,,kūrybos svirną aukštą“.

Lietuvių kalbos mokytojos metodininkės

Laima Šatienė ir Jolanta Borisovienė

Vertinimas 4.42 (76 Balsavimai)
Vertinimas 4.29 (50 Balsavimai)
Vertinimas 4.55 (92 Balsavimai)
Vertinimas 4.22 (28 Balsavimai)
Vertinimas 3.65 (28 Balsavimai)
Vertinimas 4.33 (50 Balsavimai)
Vertinimas 3.47 (17 Balsavimai)
Vertinimas 3 (14 Balsavimai)
Vertinimas 2.5 (12 Balsavimai)
Vertinimas 5 (21 Balsavimai)