Merginos moksle

Tarptautinės mergaičių ir moterų moksle dienos minėjimas

„Merginos moksle

 

Vasario 11-oji – Tarptautinė mergaičių ir moterų moksle diena. Ir nors pasaulinė statistika rodo, kad mokslo ir inžinerijos srityse dominuoja vyrai, situacija Lietuvoje – kitokia. Net 57 proc. Lietuvos mokslininkų ir inžinierių yra būtent moterys. Tai didžiausia dalis tarp visų Europos Sąjungos valstybių.

Siekiant, kad merginos vis labiau įsitrauktų į mokslą, technologijų, inžinerijos, informacinių ir ryšio technologijų sritį, Šiaulių jaunųjų technikų centras organizavo respublikinį neformaliojo ir bendrojo lavinimo ugdymo įstaigų mokinių virtualų konkursą-parodą „Merginos moksle“.

Šis konkursas skirtas skatinti merginas domėtis STEAM mokslais, plėtoti mokinių vaizduotę ir kūrybiškumą, akcentuoti pasaulio ir Lietuvos moterų, dirbančių šioje srityje, pasiekimus.

Ib klasės mokinės susidomėjo šiuo konkursu, gilinosi į pasaulio moterų, dirbusių STEAM mokslų srityse, biografijas, mokslinę veiklą ir sukūrė šiam konkursui plakatus apie pasirinktas savo vizionieres – matematikes Sofie Germain, Maryam Mirzakhani, vienintelę moterį gavusią Feldso medalį, bei Julia Hall Bowmann Robinson. Kurdamos plakatus merginos integravo tokius dalykus kaip projektavimas, informacinės technologijos bei matematika.

MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovo Gintauto Jakšto teigimu, kalbėdami apie ateities ekonomiką neišvengiamai turime galvoti apie technologijas, informacinį ir kompiuterinį raštingumą ir bene visas darbo rinkos dalis paliesiantį skaitmeninimą. Dėl to neramina tai, kad merginos stokoja susidomėjimo šiomis ateities darbo rinkoje didžiausią paklausą turėsiančiomis profesijomis. Norėtųsi viešoje erdvėje matyti daugiau moterų, pasirinkusių STEAM studijų sritis, daugiau sėkmės istorijų, galinčių įkvėpti merginas projektuoti karjerą šioje srityje. Būtent tokių projektų ir konkursų organizavimas bei gimnazijos mokinių įsitraukimas – kelias į kiekvieno savo sėkmės istoriją!
 

Matematikos vyresnioji mokytoja Renata Gluchovska