Latvijos įdomybės

Spalio 28-29 dienomis 2023 m. 8B, 8A, 6B, IA, IC ir IIIA klasės mokiniai vyko į  kaimyninę Latviją. Pažintį su Latvijos įdomybėmis pradėjome nuo Siguldos – Gaujos nacionalinio parko sostinės. Pasigrožėjome Gaujos upės slėnio vaizdais, pamatėme viduramžių pilies griuvėsius. Vėliau aplankėme Gutmanio olą, susiformavusią prieš ~10 000 metų. Tai senovės kulto vieta ir saugomas geologinis objektas. Gūtmanio ola garsi jos sienose esančiais įrašais. Taip pat aplankėme , ankstyvosios gotikos stiliaus Turaidos pilį, kuri yra Turaidos muziejaus rezervato teritorijoje. Čia taip pat pamatėme Turaidos Rožės atminimui skirtą vietą ir išgirdome kvapą gniaužiančią legendą apie tragiškai prie Gūtmanio olos žuvusią gražiausią Turaidos merginą Mają.


Iš Turaidos keliauvome į Latvijos sostinę Rygą. Ekskursijos metu pamatėme senamiesčio gatvelių labirintus, Rygos pilį ir gynybinę sieną, „Trijų brolių” namus, Domo katedrą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – „Juodagalvių” gildijos namai, Šv. Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, „namą su katinu”.


Antrą dienos kelionę pradedame nuo vaizdingos vietos - Mežaparko. Čia, prie ežero, įskikūręs garsusis Rygos zoologijos sodas. Atvėrę zoologijos sodo vartus, kurie pastatyti 1912 m., persikelėme į gyvūnų pasaulį, kuriame pamatėme daugiau negu 3000 gyvūnų iš viso pasaulio.


 Mūsų pažintis su Latvija baigėsi apsilankymu Latvijos Holivude. Cinevilla kino miestelis – vienintelė Baltijos šalyse turinti tokio masto kino dekoracija po atviru dangumi. Čia mokiniai savo akimis pamatė, kaip yra kuriamas kinas, įsijautėme į personažų vaidmenis... ir net patys galėjome dalyvauti kino filmavimo procese. Trumpai tapę profesionaliais aktoriais bei smagiai praleidę laiką keliauvome  link namų.


Informatikos vyresnioji mokytoja Olga Bedugnis