TUSKULĖNŲ RIMTIES PARKO MEMORIALINIAME KOMPLEKSE

Istorijos mokytoja Veslava Malevska ir Mirena Narkun organizavo III a ir III b klasėms istorijos pamoką už mokyklos ribų Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Kartu su mokytojoms III klasių mokiniai išvyko į netradicinę pamoką „Tuskulėnų dvaro paslaptys“.

Tuskulėnų dvaro teritorija tai sovietų okupantų brutalumą ir žiaurumą liudijanti vieta. Čia 1944–1947 m. slapta buvo užkasti NKGB vidaus kalėjime vykdant mirties bausmę nužudyti žmonės. Mokiniai su mokytojomis aplankė koplyčią-kolumbariumą, Tuskulėnų rimties parką, dvaro oficiną ir Baltąjį dvarelį, kuriame buvo rodoma ekspozicija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“.

Gidė įdomiai papasakojo apie anų metų įvykius, mokiniai uždavinėjo daug klausimų, sužinojo daug istorinių faktų apie Lietuvą, kuri buvo okupuota Sovietų sąjungos. Tai mokinius privertė susimąstyti, kad šalia jų mokyklos yra labai istoriškai svarbios vietos.

Netradicinės pamokos „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ metu mokiniai ugdė pilietiškumo, pažinimo ir socialines ir emocines kompetencijas.

Istorijos mokytoja

Veslava Malevska