Chemija - tai viskas, kas mus supa

2024 m. balandžio 12 d. Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos IIA g. klasės mokiniai kartu chemijos mokytoja metodininke Jevgenija Skilond vyko į praktinį užsiėmimą „Chemija - tai viskas, kas mussupa", VIKO kolegijoje Agrotechnologijų fakultete.

Chemijos laboratorijoje mokiniai atliko praktinį darbą - Vitamino C kiekio nustatymas sultyse jodometrijos metodu.

Mokinius ir mokytoją maloniai pasitiko ir lydėjo visur VIKO kolegijos agrotechnologijų katedros vedėja Irena Čerčikienė, kuri įžanginiu žodžiu pradėjo praktikumą nuo fakulteto įkūrimo istorijos. Išgirdome daug įdomybių apie esamas katedras (kraštotvarkos, chemijos, maisto technologijų, veterinarinės medicinos) ir studijų galimybes. Chemijos laboratorijoje dėstytoja I. Čerčikienė paaiškino jodometrijos metodo esmę, supažindino mokinius su darbe naudojamomis medžiagomis ir aptarė laboratorinio darbo eigą, kurios metu mokiniai stiklinėmis biuretėmis, titruodami jodo tirpalą, nustatė įvairių vaisių bei daržovių sulčių vitamino C kiekį !

Džiaugiamės, kad sužinojome ir pamatėme daug naujo, įdomaus ir naudingo apie galimas studijas. Apsilankymas ir bendravimas su fakulteto dėstytojais praplėtė mūsų gimnazijos mokinių supratimą apie agrotechnologijų fakulteto studijas ir profesijas.

Chemijos mokytoja metodininkė J. Skilond