Rugsėjo 23–26 d. mūsų gimnazijoje įvyko netradicinės pamokos, skirtos Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo dienai ir Vilniaus geto likvidavimo paminėjimui. Šių pamokų metu mokiniai gilinasi į Holokausto metu įvykdytą Lietuvos žydų bendruomenės sunaikinimą, ypatingą dėmesį skiriant Vilniaus geto istorijai.
Per diskusijas, dokumentinių filmų peržiūras, kūrybines užduotis moksleiviai ne tik gavo istorines žinias, bet ir buvo skatinami mąstyti apie žmogiškumo svarbą, diskriminacijos pasekmes bei tolerancijos reikšmę šiandien.
IV B ir IV A klasės moksleiviai dalyvavo edukacijoje Vilniaus Holokausto ekspozicijoje, kuri padėjo suprasti Holokausto mastą ir jo poveikį Lietuvos žydų bendruomenei. Edukacinė programa ir gidų vedama ekskursija supažindino gimnazistus su skaudžia istorija per autentiškus liudijimus, dokumentus ir artefaktus, kurie atskleidžia asmeninius likimus ir tragedijas.
Mokiniai turėjo galimybę giliau pažvelgti į Holokausto priežastis, pasekmes ir sužinoti apie tai, kaip neapykanta ir diskriminacija gali privesti prie masinio genocido. Diskusijos po ekskursijų padėjo jaunimui reflektuoti apie žmoniškumo svarbą, toleranciją ir pagarbą kitoms kultūroms.
Šios netradicinės pamokos skatina atmintį, ugdo kritinį mąstymą ir padeda jaunajai kartai suvokti atsakomybę už praeitį, kad tokios tragedijos nebepasikartotų.
Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos istorijos mokytojos
M. Narkun ir V. Malevska