Lapkričio 8 dieną 5b klasės mokiniai su istorijos mokytoja Mirena N. ir klasės auklėtoja Renata Gl. aplankė vieną iš įdomiausių Vilniaus muziejų – Bažnytinio paveldo muziejų – ir pasinėrė į sakralinio paveldo pasaulį. Ekskursija mokiniams ne tik suteikė galimybę susipažinti su Lietuvos religine ir kultūrine istorija, bet ir tapo įkvepiančiu pažinimo nuotykiu.
Vilnius, kaip ir daugelis kitų Lietuvos miestų, turi gilias sakralines tradicijas, kurias liudija tiek bažnyčios, tiek meno kūriniai, tiek architektūra. Bažnytinio paveldo muziejus, įsikūręs pačiame miesto centre, yra tikras šio paveldo lobynas. Jame galima susipažinti su įvairiais religiniais meno objektais, kurie yra svarbūs tiek mūsų istorijai, tiek tikėjimui.
Mokiniai buvo supažindinti su muziejaus ekspozicija, kurioje gausu įvairių sakralinių meno kūrinių – senųjų kryžių, altorių fragmentų, liturginių drabužių, paveikslų ir t.t. Tai buvo puiki galimybė penktokams ne tik pamatyti, bet ir įsigilinti į religinių simbolių prasmę bei jų svarbą. Mokiniai stebėjo įvairių laikotarpių meno kūrinius, sužinojo apie senovinius liturginius indus, kurie buvo naudojami mišių metu, susipažino su Bažnyčios istorija, formavusia tiek mūsų tikėjimą, tiek kasdienį gyvenimą.
Ekskursijos metu pirmiausia buvo pateikta informacija, o vėliau mokiniai dalyvavo įvairiose patyriminėse veiklose. Mokiniai, dalyvaudami žaidimo forma sukurtoje edukacijoje, skirtoje pažinti sakralinį paveldą, geriau suprato religinės simbolikos reikšmę. Veiklų metu jie turėjo surasti muziejaus ekspozicijoje tam tikrus simbolius, dėliojo kaladėles bei pagilino STEAM kompetencijas gamindami papuošalus „shrink plastic“ technika.
Vilniaus Bažnytinio paveldo muziejus yra ta vieta, kur galima ne tik pasigrožėti unikaliais meno kūriniais, bet ir patirti istoriją bei praturtinti savo dvasinį gyvenimą. Po refleksijos iš ekskursijos grįžome lydimi minčių, kad ši ekskursija dar ilgai išliks dalyvių atmintyje.
Istorijos mokytoja Mirena N. ir kl. auklėtoja Renata Gl.