A Christmas Carol

“A Christmas Carol” by Charles Dickens - IA klasės išvyka į teatrą

 

Lapkričio 9 dieną IA klasės mokiniai turėjo galimybę mėgautis nuostabiu “A Christmas Carol” spektakliu, kuris buvo sukurtas pagal vieną populiariausių Charlso Dickenso romanų. Išvyka į teatrą buvo ilgai laukta akimirka, kadangi bilietus reikėjo rezervuoti net pavasarį.

Spektaklyje vaidino talentingi aktoriai iš American Drama Group Europe ir TNT Theatre Britain teatrų. Nors iki Kalėdų dar daugiau negu mėnuo, aktoriai sugebėjo sukurti Kalėdinę dvasią jau lapkritį.

Ši istorija yra ne vien apie Kalėdas, bet ir apie kitas šiandien aktualias problemas, tokias kaip skurdas, empatijos trūkumas ar žmonių išnaudojimas. “A Christmas Carol” spektaklis priminė, kad Kalėdos yra daugiau nei dovanų pirkimo, vakarėlių ir puotavimo šventė, bet ir laikotarpis, verčiantis susimąstyti apie savo nugyventą, esamą ir būsimą gyvenimo etapus. Visa tai mokiniai aiškiai suprato, kai ant scenos viena po kitos pasirodė trys dvasios ir pagrindiniam veikėjui, kuris visą gyvenimą buvo gobšus, neužjaučiantis ir savanaudis žmogus,  parodė jo praeitį, dabartį ir galimą ateit, jei jis nepasikeis ir nepavirs geru, nuoširdžiu ir dosniu žmogumi. Visiems žinoma, kad Kalėdos tai stebuklų metas, taigi ir šį kartą įvyko stebuklas - pagrindinis herojus Skrudžas, pasimokęs iš savo klaidų, pavirto empatišku ir geraširdžiu žmogumi.

Aktorių profesionalumas perteikiant Kalėdinę nuotaiką ir personažų išgyvenimus buvo savotiška įžanga į šių metų Kalėdinį laikotarpį - susikaupimo, gerų darbų, susimąstymo apie prabėgusius metus, atsiprašymų ir susitaikymo metas.

O spektaklio moralas dar kartą įrodė, kad jokios materialios dovanos neatstos kartu praleisto laiko, atjautos, supratingumo, pagarbos ir meilės vieni kitiems.

 

Anglų k. vyr. moktoja Katažina Zapasnik