Įžymių lenkų asmenybių galerija

Kiekvienais metais mūsų mokykla lapkričio 11-ąją mini Lenkijos nepriklausomybės dieną. Tai viena svarbiausių švenčių mūsų kalendoriuje. 1918-ieji – svarbūs metai Lietuvos ir Lenkijos istorijoje. Tais metais mūsų šalys vėl pasirodė Europos žemėlapyje. Šią šventę švenčia Lenkijos ir užsienio lenkai.

Šiais metais kartu su 5-12 klasių mokiniais parengėme iškilmingą edukacinę programą pavadinimu: Įžymių lenkų asmenybių galerija.

Mokiniai pristatė iškilius politikus, mokslininkus, kultūros ir sporto aktyvistus bei paprastus, bet išskirtinius žmones. Naujojoje mokyklos aktų salėje ekrane buvo parodytas pristatymas, o scenoje pasirodė mokiniai persirengę būtent šiomis įžymybėmis. Šios asmenybės tai: Józef Piłsudski, Lech Wałęsa, Maria Skłodowska-Curie, Jan Ignacy Paderewski, Mažasis sukilėlis, Maryla Rodowicz, Robert Lewandowski ir daugelis kitų veikėjų. Kiekviena asmenybė turėjo savo įvaizdį atitinkančią aprangą ir atributiką. Tiek scenoje, tiek žiūrovų tarpe mokiniai smagiai leido laiką ir lavinosi. Spektaklyje skambėjo patriotinės dainos ir pasakojimas.

Šią dieną paminėjome oriai, iškilmingai ir įdomiai. Mokiniai labai džiaugėsi galėdami pristatyti svarbias mūsų istorijos asmenybes.

Susirinkusiems į mokyklos salę renginio dalyviams renginio pabaigoje laikinai einanti direktorės pareigas ponia Teresa Bylinska palinkėjo visiems rūpintis demokratinėmis vertybėmis, kurias iškovojome kartu, taikos, laisvės ir laimės.

Istorijos mokytoja