ERASMUS + AR4STEM BAIGIAMASIS RENGINYS

Birželio 9 d. Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijoje įvyko Erasmus+ projekto ,,AR4STEM” rezultatų apibendrinimo ir pristatymo renginys. Partneriai iš Lietuvos, Slovėnijos, Latvijos ir Kipro  du metus uoliai bendradarbiavo rengdami tris intelektinius uždavinius, kurių svarbiausi tikslai - skatinti papildytosios realybės priemonių diegimą tarp mokinių, spartinti STEM mokymą ir interaktyvią mokymosi patirtį bei užtikrinti lyčių lygybę STEM disciplinose. Gamtos mokslų mokytojai ir mokiniai, atstovaujantys aštuonioms Vilniaus ir Vilniaus rajono mokykloms, iš viso 47 dalyviai, turėjo galimybę aktyviai dalyvauti paruoštose veiklose.

 

Svečius mokyklos aktų salėje maloniai priėmė dvi projekto koordinatorės Jevgenija Skilond ir Regina Bogdanovič. Regina Bogdanovič pristatė informatyvų pranešimą, kuriame atskleidė tris pagrindinius projekto rezultatus. Diskursas apėmė išsamų papildytosios ir virtualiosios realybės tyrimą ir sugretinimą. Vėliau dalyviams buvo pristatyta 16 skenavimo kortelių, prie kurių buvo pridėti atitinkami pamokų planai, skirti supažindinti su praktiniu šių modernių priemonių taikymu. Galiausiai auditorijai buvo pristatyti du svarbus vadovai: "Kaip panaudoti papildytąją realybę STEM ugdyme" ir "Motyvacinė programa, skatinanti mergaičių įsitraukimą į STEM".

 

Po pristatymo Jevgenija Skilond subūrė šešias mergaičių komandas ir pakvietė jas dalyvauti "Mergaitės STEAM moksle" konkurse. Šio konkurso tikslas siekė paskatinti moksleivių kūrybiškumą gamtos mokslų srityje. Tuo tarpu susirinkę pedagogai buvo maloniai pakviesti stebėti atvirą biologijos pamoką, kurią vedė mokytoja Beata Petkevič - Viniarska, aiškindama svečiams bičių svarba mūsų pasauliui. Stebėdami praktinį skenavimo kortelių taikymą ir turėdami galimybę eksperimentuoti su iSee programėle, mokytojai galėjo įvertinti šių įrankių didaktines galimybes. Papildomas renginio akcentas buvo apsilankymas gimnazijos surengtoje STEM parodoje, kurioje buvo pristatyta mokinių inovatyvių kūrinių ekspoziciją. Ypatingo dėmesio sulaukė vabzdžių viešbutis - mokinių įgyvendintas projektas per technologijų pamokas.

 

Po pietų vyko eksperimentų šou ,, Mūsų visų pramogos”, palikęs dalyviams malonų įspūdį. Demonstracijos metų buvo panaudoti kontrastingi - ledo ir ugnies – elementai. Paskutinė darbotvarkės veikla buvo dalyvių praktiniai užsiėmimai. Vadovaujami gimnazijos mokytojų Jolantos Boris, Evos Sušinskos, Beatos Ščerbo, Renatos Gluchovskos ir Jevgenijos Skilond, mokytojai ir mokiniai mėgavosi piešimo, problemų sprendimo ir chemijos laboratorinių pratybų veiklomis. Renginys baigėsi itin sėkmingai, palikdamas teigiamą įspūdį visiems dalyviams. Ir mokiniai, ir pedagogai išreiškė didžiulį norą dalyvauti panašiuose konkursuose, nes renginys ne tik suteikė turiningos ir malonios patirties, bet ir padovanojo dalyviams daug praktiškų patarimų bei vystymosi idėjų STEM srityse.