EUROPOS KALBŲ DIENA-2021

800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje.

Europos Tarybos iniciatyva Europos kalbų diena – kartu su Europos Komisija – nuo 2001-ųjų metų rugsėjo 26-osios dienos švenčiama kasmet.

Mūsų gimnazijos mokiniai šiemet nutarė pažvelgti į kalbų mokymąsi per patarlių prizmę. 7c,8a, Ib klasių mokiniai vertė patarles iš anglų į lenkų, lietuvių ir rusų kalbas, taip pat bandė jas pavaizduoti pasitelkdami savo kūrybiškumą. Tokiu būdu mokiniai ne tik suprato, kad vertimas pažodžiui ne visada būna sėkmingas ir dažnai negali perteikti  tikslios minties, bet galėjo pamatyti kalbų panašumus ir skirtumus. Įdomus faktas, kad dažniausiai patarlės ekvivalentą galima buvo rasti kiekvienoje kalboje. Mokiniams padėjo versti ir pasinerti į tautosakos pasaulį anglų kalbos mokytojos Katažina Zapasnik, Regina Bogdanovič, lietuvių kalbos mokytoja Irena Baltakienė ir rusų kalbos mokytoja Margarita Valiūkienė.

 

Anglų kalbos mokytoja

R. Bogdanovič