Integruota pamoka „Šv. Velykų belaukiant“

Velykos - viena gražiausių pavasarių švenčių, kurios laukia ir vaikai, ir suaugusieji. Velykų šventė yra išlaikiusi nemažai senovinių tradicijų ir papročių, būtent tai ir suteikia jai ypatingo ir nepakartojamo žavesio. Kiaušinių marginimas, jų ridenimas yra viena smagiausių ir laukiamiausių pavasario pramogų, kuria  ypač mėgaujasi vaikai.

Balandžio 1 d. 3a klasėje vyko integruota lietuvių ir lenkų kalbų pamoka „Šv. Velykų belaukiant.“ Pamokos tikslas - palyginti, kokie yra lenkų ir lietuvių tautų Velykų tradicijos ir papročiai, kuo jie panašūs ir kuo skiriasi.

Mokiniai aktyviai dalyvavo pamokoje: vertė žodžius susijusius su Velykomis, ieškojo paslėptų žodžių lentelėse, minė mįsles, žiūrėjo filmukus apie Velykų tradicijas ir papročius, atliko kitus pratimus raštu ir žodžiu. Pamokos pabaigoje apibendrino savo veiklą ir padarė išvadas, jog lietuviai ir lenkai turi daug panašių Velykų tradicijų ir papročių, kurie išliko iki mūsų dienų.

 Kadangi mokiniai aktyviai dalyvavavo pamokoje, todėl manome, jog  integruotos pamokos yra  ne tik neįprastos, bet ir įdomesnės. Mokiniai yra drąsesni , daugiau sužino ir išmoksta gautą informaciją panaudoti  kitose veiklose.

 

Pradinių klasių mokytoja Regina Sinkevič

Lietuvių kalbos mokytoja Gražina Apanavičienė