Ir karaliai paklūsta gramatikai

Vilniuje tradiciškai kiekvienais metais vyksta tautinių bendrijų mokyklų 5-6 ir 7-8 klasių mokinių raštingumo konkursas ,,Lietuviškai rašyti moku“.  Šiemet diktanto tekstas siejamas su ypatingais Lietuvai metais – su 2023 m. paskelbtais  Gedimino laiškų ir sostinės metų  šventimu.

Šiemet raštingumo konkursas vyko J.Kraševskio gimnazijoje. Mūsų gimnazijai šiemet, kaip ir pernai, atstovavo aštuntosios  klasės mokinės Nikolė Melnikaitė ir Adelė Vladimirovaitė. Jos geriausiai pasirodė gimnazijos raštingumo konkurso I (mokyklos) etape. Tad buvo apdovanotos Literatūros ir tautosakos instituto knygomis. O 8a klasės mokinė Adelė Vladimirovaitė Vilniaus miesto diktanto konkurse užėmė 3 vietą. Ją pradžiugino rėmėjų dovanos: Gramatikos taisyklių sąvadas, Multikino bilietas į kino filmą bei padėkos raštas. Belieka laukti ir Vilniaus miesto savivaldybės Padėkos rašto.

Sveikiname Adelę ir linkime sėkmės bandant jėgas lietuviškų mokyklų skelbiamuose raštingumo  bei rašinių kūrimo konkursuose. Juk savo gebėjimus reikia ugdyti  ir rašymo plunksną priversti paklusti savo mintims nuolat. Raštingumas visada madingas. Ne veltui komedijų kūrėjas Moljeras teigė: ,,Ir karaliai paklūsta gramatikai“.

 

                                                     Parengė lietuvių kalbos mokytoja I.Baltakienė