Projektas „Joachimas Lelevelis tarp mūsų“

Gruodžio 16 dieną mūsų gimnaziją aplankė svečiai iš Lenkijos, Joachimo Lelevelio pagrindinės mokyklos Jakubovicose. Mokiniai atvyko kartu su savo tėvais ir mokyklos administracija. Susitikimo metu buvo įgyvendinamos projekto „Joachimas Lelevelis tarp mūsų“ veiklos. Projekto, kuris prasidėjo 2019 metais, pagrindiniai tiklsai yra jaunimo iš Lenkijos ir Lietuvos integracija, atsižvelgiant į abiejų tautų kultūrų ir tradicijų turtingumą ir įvairovę ir naujų įdomių pažinčių užmezgimas tarp mokinių ir mokytojų.


Gimnazijos bendruomenė kruopščiai ruošėsi ne tik svetingai priimti svečius, bet ir parodyti, kaip vyksta pamokos inžinerijos gimnazijoje. Tai puikiai pavyko padaryti technologijų mokytojai Jolantai Boris ir informacinių technologijų mokytojai Olgai Bedugnis. Mokytoja Jolanta Boris parodė svečiams, kaip lengvai ir įdomiai galima pagaminti Kalėdinį atviruką naudojant antspaudus, sukurtus iš linoleumo. O mokytoja Olga Bedugnis labai sudomino mokinius ir jų tėvus demonstruodama mūsų mokinių sukurtus robotukus iš Lego Ev3  konstruktorių. Svečiai turėjo galimybę išbandyti programavimą naudojant microbitus ir žaidė interaktyvius loginius žaidimus.


Mokytojai Osvald Kuzmicki, Božena Gulbinovič, Katažina Zapasnik ir Kristina Milutienė aprodė svečiams gimnazijos patalpas ir papasakojo gimnazijos istoriją, kuri prasidėjo net 1915 metais, kai vokiečių okupuotoje Lietuvoje buvo įsteigta tuo metu vadinama „Penktoji“ mokykla. Labiausiai svečius sužavėjo naujosios gimnazijos patalpos bei gimnazijos muziejus, kuriame surinkta daug įdomių daiktų, atspindinčių svarbiausius gimnazijos istorijos įvykius.


Projekto partneriai džiaugėsi pagaliau susitikę gyvai ir suradę naujų draugų.

 

Anglų kalbos vyr. mokytoja Katažina Zapasnik