Kaip pristatyti knygą įdomiai

Knygų skaitymas yra viena mano mėgstamiausių veiklų, todėl labai apsidžiaugiau, kai lietuvių kalbos mokytoja Irena Baltakienė pasiūlė sudalyvauti  Respublikiniame Panevėžio G.Petkevičaitės Bitės bibliotekos inicijuotame konkurse, ,,Kaip pristatyti knygą įdomiai”. Norėdami įdomiai, informatyviai ir įtraukiamai pristatyti knygą, manau, turime ne tik ją perskaityti, tačiau ir pasidomėti pačiu autoriumi, kitų atsiliepimais apie šį kūrinį ir kino  ekranizacijomis. Mano vizija buvo ne tik pakalbėti apie kūrinį, bet ir pristatyti jį vizualiai. Šiam tikslui pasirinkau trumpą filmuką, kur bandžiau pabrėžti svarbiausius įvykius ir ryškiausio knygos epizodo vizualizavimą pasitelkiant instaliaciją.

Savo filmuke kalbu apie Viljamo Goldingo romaną  ,,Musių valdovas”. Pasirinkau šį kūrinį, kadangi įžvelgiau daug sąsajų su dabartimi. Mūsų epochos vykstančių įvykių akivaizdoje ši knyga išlieka be galo aktuali. Kūrinys atspindi žmogaus likimo trapumą ir pasakoja apie homo sapiens metamorfozę, atsidūrus kritinėje situacijoje. Kas gali mus pakeisti? Kada išnyksta žmogiškumas ir empatija? Kodėl valdžios troškimas gali užtemdyti sielas ir protus? Tai knyga, kuri priverčia susimąstyti, kaip greitai blogis gimsta mūsų viduje ir kaip svarbu mokėti nuslopinti tą žvėrį, slypintį kiekviename iš mūsų, kaip svarbu neprarasti žmogiškumo ir nesileisti būti užvaldytiems Musių valdovo.

Konkurso nugalėtojai buvo renkami balsavimo būdu balsuojant Facebook internetinėje erdvėje. Nemanau, kad tai buvo objektyvi forma įvertinti mokinių darbus, kadangi rezultatas iš esmės buvo nulemtas fakto, ar dalyvis turi daug draugų Facebook erdvėje. Mano galva, šalia balsavimo turėtų būti dar konkurso vertinimo grupė, kuri gilintųsi į turinį ir dalyvio kūrybiškumą. O konkurse dalyvavo tikrai labai kūrybingi mokiniai, tačiau jų darbai liko nepastebėti.  Man labai patiko Vaivos (17 m.) Arthur Golden „Geišos išpažintis“ pristatymas. Matyti, kad autorė įdėjo labai daug  triūso ir kūrybiškai pristatė knygą. Dalyvauti konkurse, kaip pristatyti knygą įdomiai, buvo smagu. Dėkoju visiems, kurie balsavo. Kviečiu ir dalyvauti ir kitus!

Agata Bogdanovič, I A