Karjeros ugdymo diena MRU

        Lapkričio 17-oji yra Tarptautinė studentų diena. Mūsų gimnazijos IV a ir IV b klasės dvyliktokai ta proga lankėsi Vilniaus Mykolo Romerio universiteto renginyje ,,Tu gali daugiau nei galvoji“. Svetingai duris atvėrusioje ugdymo įstaigoje susipažinome su dėstytojais, studentais, alumnais, MRU rėmėjais. Vienos veiklos  buvo skirtos mokytojams, kitos – būsimiesiems studentams.

        Tradicinėje skliautinėje auditorijoje susitiko universiteto bendruomenė su jaunimu iš visos Lietuvos. MRU galima įgyti žinių ir kompetencijų  socialinės krypties, verslo, teisės, skaitmeninės ekonomikos, komunikacijos ir kibernetinio saugumo, valstybės valdymo ir pan. klausimais. Visos pasiūlytos veiklos interaktyvios ir skatinančios mąstyti, o girdėti pranešimai liudijo, kaip svarbu ugdyti  retorinius gebėjimus. Buvo papasakota, kaip svarbu žengti pirmuosius karjeros kūrimo žingsnius (atsakingai mokytis jau mokyklos suole), priėmimo į MRU sąlygas ir reikalavimus.

        Vėliau buvo nusikelta į kitas edukacines  erdves, klausytasi teminių pranešimų, diskutuota. Galima buvo dalyvauti šiose dirbtuvėse:

 

 Būtinoji gintis – kada ir kaip galima gintis?

Skaitmeninės medijos, žaidimai ir animacija: asmeninis prekės ženklas ir prekės ženklo jėga internete

Praktinės dirbtuvės „Verslo makaronai“
„Valdyk save – valdyk pasaulį“  skirta moksleiviams. Tai yra ugdomasis eksperimentas, kurio dalyviai ir stebėtojai yra patys moksleiviai. Eksperimento tikslas – atskleisti pasitikėjimo savimi ir bendravimo įtaką veiklos rezultatams.
VSA kovinė savigyna
Kinologo specialybės pristatymas su Kinologinės veiklos skyriaus viršininku Arūnu Petrošiumi ir jo keturkoju.

Karas Ukrainoje: kodėl taip sunku įtikinti Putiną, kad jis daro didelę klaidą?
Psichologo profesija šiandien
Pažink Azijos kultūrą praktiškai
Kriminalistikos specialybė praktikoje. Naudojami instrumentai, technika, tyrimai, pavyzdžiai iš įvykio vietos.

 

         Ši išvyka į kitą edukacinę erdvę buvo labai informatyvi ir naudinga. Netrūko geros nuotaikos ir žaismės, galėjome nusifotografuoti momentinio fotografavimosi veidrodžiu, pabendrauti su specialistais prie konsultacijų staliukų. Mokytojai klausėsi paskaitos apie tai, kad  ilgainiui grynuosius keis virtualieji pinigai. Laikas prabėgo nepastebimai.

Parengė I.Baltakienė, V.Meškunec