Laimės paukščiai

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, gruodžio 19 dieną IIIb gimn. klasės mokiniai ugdė inžinerines kompetencijas kūrybinėse dirbtuvėse – „Pynimas iš vytelių“ (programa apmokėta iš kultūros paso).

Pynimas iš vytelių yra seniausias menas pasaulyje, kuris lavina kūrybinės veiklos įgūdžius, padeda suprasti, kaip susijusios senosios pynimo tradicijos ir dabartis. Galima pastebėti, kad pynimas kaip procesas turi ypatingą savybę – kad ir kaip stengtųsi pynėjas, kito visiškai vienodo gaminio nupinti neįmanoma. Ši savybė daro pynimą įvairesnį, originalesnį. Lietuvoje šis amatas turi senas tradicijas. Vienas didžiausių pynimo privalumų yra tai, kad naudojama ekologiškai švari gamtinė medžiaga - karklai.

Šios edukacijos metu buvo ugdomas mokinių kūrybiškumas, saviraiška, grožio pajautimas, kruopštumas. Mokiniams buvo demonstruojamas tradicinis pynimas iš karklų vytelių, pristatomi darbų pavyzdžiai, įvairios pynimo technikos, mokoma paruošti, apdirbti pynimo medžiagas. Užsiėmimo dalyviai susipažino su pynimo iš karklų vytelių amato atsiradimu, pynimo medžiagomis, įrankiais bei priemonėmis. Kiekvienam mokiniui buvo pasiūlyta pasigaminti savo laimės paukštį. Dalyviai sėkmingai įveikė užduotį. Nuoširdžiai dėkojame renginio edukatorei Virginijai Auksorei. Pasidžiaugti renginio akimirkomis ir mokinių darbais galite žiūrėdami nuotraukas.

Organizatorė vyresn. matematikos mokytoja Renata Gluchovska