Respublikinė Lenkų kalbos mini olimpiada 8 klasių mokiniams

Gruodžio 16 dieną Vilniaus universiteto Filologijos fakultete įvyko Lenkų kalbos mini olimpiados, skirtos 8 klasių moksleiviams, rezultatų paskelbimo ceremonija, kurioje buvo apdovanoti prizines vietas laimėję olimpiados dalyviai bei juos ruošę mokytojai.

Respublikinė lenkų kalbos mini olimpiada 8 klasių moksleiviams vyko 2022m. gruodžio 7d. Lenkų kultūros namuose. Kadangi 2022-ieji metai buvo paskelbti Romantizmo epochos metais, mini olimpiada buvo skirta 200-osioms pirmojo Adomo Mickevičiaus poezijos rinkinio „Baladės ir romansai“, išleisto Vilniuje, metinėms paminėti. Mini olimpiados moto: „Turėk širdį ir žiūrėk į širdį“ (Adomas Mickevičius, „Romantika“).  35 mokiniai iš Vilniaus miesto, Trakų, Šalčininkų ir Vilniaus  rajonų mokyklų atliko kalbos vartojimo testą, bei parašė samprotavimo rašinį.

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad į laureatų gretas pateko mūsų gimnazijos 8 klasės mokinė Adelė Vladimirovaitė, kuri puikiai pasirodė olimpiadoje.

Džiugu priminti, kad Adelė Vladimirovaitė taip pat 2022 metais birželio mėnesį tapo Vilniaus miesto lenkų kalbos diktanto 7-tų klasių I vietos laimėtoja.

Sveikiname ir didžiuojamės mokinės pasiekimais!

 

Lenkų kalbos ir literatūros mini olimpiados bei diktanto rezultatai:

https://kurierwilenski.lt/2022/12/19/laczone-wyniki-ix-miniolimpiady-jezyka-polskiego-i-balladomanii-ceremonia-w-murach-alma-mater-vilnensis/

 

https://kurierwilenski.lt/2022/06/16/dyktando-2022-w-gimnazjum-im-szymona-konarskiego/

 

lenkų kalbos mokytoja

Veslava Meškunec