Nuotaikinga bei turininga išvyka į Anykščius

Gegužės 5 d. 7A, 7B ir 8C klasių mokiniai aplankė Anykščių kraštą. Šios kelionės tikslas – įgyti naujų žinių apie Anykščių kraštą, kultūrą, gamtą, plėsti mokinių kultūrinius gebėjimus.

Pažintį su Anykščių kraštu pradėjome nuo Siauruko muziejaus, kur pats stoties „viršininkas“ papasakojo daug  įdomių ir linksmų istorijų, susijusių su šiuo traukinuku.  Mokinius sužavėjo muziejaus eksponatai, ypač istorinių automobilių kolekcija.

Užsukome į Šeimyniškėlių, arba Vorutos, piliakalnį. Susipažinome su XIII–XV a. medinių pilių svarba šalies gynybai, kaip piliakalnyje ir aplink jį gyveno žmonės ir ką apie tai byloja archeologų rasti radiniai. Paskutinis mūsų sustojimas buvo kupinas linksmybių ir nepamirštamų emocijų. Gaudėme vėją skriedami nuo Kalitos kalno! Rogučių trasa - tai vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje – viliojantis nusileisti linksmaisiais kalneliais ir pajusti naujas bei netikėtas emocijas.

Ekskursijos metu mokiniai apžiūrėjo garsųjį Medžių lajų taką bei gamtos ir kultūros vertybę, antrąjį pagal dydį Lietuvoje – Puntuko akmenį, kuris stūksto Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje. Stabtelėjome prie Jono Biliūno kapo ir paminklo ant Liudiškių kalvos - prie Laimės žiburio.

Padavimais ir legendomis apipintas Anykščių kraštas paliko mokiniams daug gražių, neišdildomų įspūdžių.

 

7B klasės auklėtoja Olga Bedugnis