Paskutinis skambutis

Kiekvienos mokyklos gyvenimas sukasi lyg karuselė – ruduo, žiema, pavasaris ir staiga vieną dieną supranti, kas išaušo ypatinga diena ir apimta labai dviprasmiškų emocijų suvoki, kad kažkas baigiasi, kad tuoj nuaidės Tavo auklėtiniams simbolinis Paskutinis Skambutis, po kurio viskas bus kitaip. Taigi šiandien ir buvo ta diena, kurios su mano kolege R.Bogdanovič laukėme ir bijojome vienu metu. Viena vertus, tai yra išsiskyrimo akimirka, o iš kitos pusės tai yra mūsų auklėtinių – IVa ir IVc klasių mokinių - kelio į savarankišką gyvenimą pradžia.. ir reikia džiaugtis... Bet kuriuo atveju, tai šventė, kurioje netrūksta nei liūdesio  nei džiaugsmo.

Paskutinio skambučio šventę pradėjo mūsų gimnazijos IIIa klasės mokiniai, kurie kartu su savo auklėtoja V. Mieškunec įdėjo daug pastangų, kad ši šventė taptų ypatinga mūsų abiturientams, kad ji būtų kupina prasmės, gražių palinkėjimų ir šiltų žodžių .Tai būtent jie pasirūpino šventės apipavidalinimu ir sklandžia eiga.

Negaliu nepaminėti mažiausių šventės dalyvių –gimnazijos pirmokėlių, kurie kartu su savo  auklėtoja S. Krivka  bei muzikos mokytoja K. Milutiene  paruošė mūsų mokiniams  nuostabius palinkėjimus, muzikinį pasirodymą bei atvirukus. Mažiausiųjų sveikinimai visada kupini begalinio džiaugsmo, pozityvo bei šypsenų. 

Vėliau žodis buvo suteiktas gimnazijos abiturientams, kurie dėkojo mokytojams bei tėveliams už suteiktas žinias, nuolatinį rūpestį bei palaikymą. Dvyliktokų atsisvekinimo daina pravirkdė ne vieną šventės dalyvį, o įteiktos gimnazijos administracijai bei mokytojams gėlės buvo simbolinė padėkos ir atsisveikinimo išraiška.

Po savo auklėtinių pasirodymo, atėjo mūsų eilė tarti žodį..atrodo, dar tiek norėtum ir galėtum pasakyti... nes mūsų auklėtiniai nuostabūs, jie vieninteliai ir nepakartojami:žingeidūs,  smalsūs,  drąsūs,  linksmi, gabūs,  aktyvūs, tolerantiški, greiti, mylintys  .... tokių daugiau nebus!Išlydėdami  auklėtinius  į gyvenimą  palinkėjome jiems su kolege, kad jie  neišsižadėtų savo siekių ir tikslų, nekeistų savo nuostatų ir požiūrio į gyvenimą ir kad mylėtų gyvenimą taip, ką mylėjo iki šiol, kad svajotų ir  kad turėtų drąsos svajonėms  įgyvendinti, kad kurtų gražesnį pasaulį sau ir kitiems,kad užjaustų ir užtartų silpnesnį, kad tiesiog būtų gerais žmonėmis.

Ši diena svarbi taipogi dvyliktokų tėvams, kurie gausiai susirinko šventėje ir negailėjo mokytojams bei savo vaikams gražių žodžių.

Šventę vainikavo gimnazijos direktorės E. Zubel sveikinimo žodis bei diplomų iškilmingas įteikimas.  Gimnazijos direktorė pasidžiaugė nuostabia mokinių laida, jų  pasiekimais bei palinkėjo šventės kaltininkams sėkmės laikant egzaminus ir ko geresnės gyvenimo kloties.

Galiausiai, suskambėjo simbolinis Paskutinis Skambutis ir gimnazijos pirmokėliai palydėjo mūsų auklėtinius į klases....

Savo bei auklėtinių vardu dar kartą noriu padėkoti gimnazijos admnistracijai bei visiems mokytojams ir gimnazijos darbuotojams už Jūsų įdėtą triūsą, kantrybę, supratingumą bei darnų ir ramų bendravimą. Dėkoju taipogi širdingai visiems, kas prisidėjo prie Paskutinio Skambučio organizavimo.

IVc klasės auklėtoja B. Glbinovič