Edukacinis projektas „Pažink Kauną“

Siekiant įgyvendinanti edukacinį projektą „Pažink Kauną“ 6A, 6B, 7C klasės mokiniai dalyvavo išvykoje į Kauną. Kaunas – antrasis pagal dydį Lietuvos miestas šalies centrinėje dalyje, Nemuno ir Neries santakoje. Svarbus pramonės, transporto, mokslo ir kultūros centras. 
Mokiniai sužinojo apie Kauno miesto rotušės istoriją nuo XV a. iki XXI a., pasigrožėjo pilimi, pranciškonų šv. Jurgio Kankinio bažnyčia. Profesionalus gidas papasakojo įdomiausias miesto istorijas. 
Kaunas – vienintelis Lietuvos miestas, kuris buvo apjuostas net devynių fortų grandine. Daugiau ar mažiau visi fortai išliko. Ekskursijos Kauno tvirtovės IX forto muziejuje metu mokiniai turėjo progą sužinoti šlovingą Lietuvos kariuomenės praeitį: kokias paslaptis slepia II ir VI fortai, kas gyvena VII forte ir kokius istorinius išgyvenimus mena IX fortas.
Išskirtiniame Lietuvoje Karo muziejuje mokiniai susipažino su skirtingų laikmečių kovos įrankiais, palygino lanko ir arbaleto valdymo subtilybes, išbandė rankos taiklumą ir pirštų miklumą, išsiaiškino, kaip veikė pirmieji parakiniai ginklai, užtaisė senovinę muškietą. 
Kitas aplankytas objektas - Aleksoto apžvalgos aikštelė. Nuo jos pamatėme ne tik „ilgiausią“ tiltą pasaulyje, bet ir besišypsantį saulės laikrodį ant Vilniaus universiteto Kauno fakulteto sienos, o Senamiesčio panorama, atsiverianti nuo Aleksoto kalno, tikrai sužavėjo mokinius.


Edukacinio projekto „Pažink Kauną“ organizatoriai 
Osvaldas Kuzmickas, Olga Bedugnis ir Svetlana Novelskaja