Saugiam paauglių grįžimui į mokyklas

Lietuva kaip ir kitos valstybės jau leidžia vaikų nuo 12 m. skiepijimą „Pfizer“ vakcina, Vilniuje šiandien pasiskiepiję / imunitetą turi 33 proc. 12–15 m. ir 64 proc. 16–24 m. jaunuolių. Tam, kad turėdami jau susiformavusį imunitetą į Rugsėjo 1-osios šventę ateitų ir šiandien dar nepasiskiepiję paaugliai, pirmą skiepą jie turi gauti vėliausiai rugpjūčio 4-ąją (antra dozė gali būti leidžiama po 21 dienos, imunitetas susiformuoja dar po 7 dienų).

Kol kas numatyta, kad rugsėjo 1 d. į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu sugrįš visi mokiniai, kuriems bus rekomenduojamas reguliarus testavimasis – tai, anot ŠMSM, padėtų  užtikrinti saugumą mokyklose, valdyti epidemiologinę situaciją, neleisti plisti virusui. Planuojama, kad mokiniai, kurie turi imunitetą ar reguliariai testuojami, galės mokytis kontaktiniu būdu ir esant sudėtingai epideminei situacijai.

Ministerija siūlo, kad naujais mokslo metais nuotolinis mokymas galėtų vykti tik tais atvejais, jei epidemiologinė situacija stipriai suprastėtų ar dėl COVID-19 ligos protrūkių klasėje  mokiniams tektų izoliuotis. Ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis ugdymas, abiturientų ugdymas numatomas  kontaktinis netgi esant labai sudėtingai pandemijos situacijai.

„5–11 klasių moksleiviai šiuose planuose lieka kaip pirmiausia į nuotolinį ugdymą sugrąžinama grupė, tad jiems turėtų būti ypač aktualu įgyti imunitetą vakcinuojantis. Specialistai įspėja, kad nuotolinis mokymasis per pastaruosius metus paliko ir ugdymo spragų, ir nepageidaujamų pasekmių vaikų psichinei emocinei būklei, jų socializacijai“, – sakė A. Kovalevskaja.

Vaikai nuo 12 metų Lietuvoje gali būti skiepijami „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis, kurios sertifikuotos 12–17 m. amžiaus grupei. Registruoti vaikus skiepui galima vakcina.vilnius.lt.

Taip pat vaikai gali būti paskiepyti po Vilnių keliaujančiuose skiepobusuose, kur irgi siūloma „Pfizer“ vakcina. Skiepobusų judėjimo grafiką irgi rasite vakcina.vilnius.lt. 

Rugpjūčio 13 d. skiepobusas atvyks prie Baltojo tilto, kur vyks vaikų krepšinio šventė su ypatingais svečiais – sostinės „Ryto“ ir „Kibirkšties“ krepšininkais. Sportininkai žada krepšinio meistriškumo pamokų, autografų ir suvenyrų. Su tėvais atvykę vaikai nuo 12 metų galės ir pasiskiepyti.