TARPTAUTINĖ MUZIEJŲ DIENA

Mes irgi minėjome Tarptautinę muziejų dieną!

GEGUŽĖS 18-OJI – TARPTAUTINĖ MUZIEJŲ DIENA

1977 m. Maskvoje vyko 11-oji Tarptautinės muziejų tarybos konferencija, kurioje buvo nuspręsta minėti Tarptautinę muziejų dieną. Ši diena pasaulyje minima jau 43-ią kartą. Nuo 1978 m. ši šventė minima gegužės 18 d. 150 šalių.

Šia proga gimnazijoje su šeštųjų klasių mokiniais per dailės pamoką aptarėme, kokių meno muziejų yra Vilniuje, o su septintokais susipažinome su turų įvairove, siūloma tinklapyje:

https://www.muziejai.lt/Virtuali_galerija/Virtuali_galerija.lt.asp?id=9&name=Virtual%C5%ABs%20turai

Virtualiai aplankėme kelis iš jų: Vytauto Kasiulio dailės muziejų (dabar Lietuvos diasporos muziejus), Nacionalinę dailės galeriją, Valdovų rūmus.

Taip pat minėdami šią progą visą mėnesį dalyvavome įvairiose nuotolinėse edukacijose. Kartu su 7A ir 7B klasės mokiniais prisijungėme prie virtualios edukacijos, skirtos XX a. lietuvių dailininkui kūrusiam išeivijoje Vytautui Kasiuliui, kurią mums pristatė muziejaus gidė Justė Janulevičiūtė.

Vilniaus paveikslų galerijos gidė ir menininkė Jolanta Sereikaitė virtualios edukacijos “Grafikos labirintai” metu supažindino 6A ir 6C klasių moksleivius su grafika ir grafikos technikų įvairove, taip pat pristatė savo kuriamus grafikos darbus.

Nacionalinės dailės galerijoje kartu su gide Rima Pavilionyte ir 8A bei 8B klasių mokiniais apsilankėme nuotoliniame edukaciniame užsiėmime Aleksandros Kašubos parodoje „Formuojant ateitį“. Sužinojome, kad iš Lietuvos kilusi menininkė sėkmingai kūrė Niujorke. Jos darbuose susijungia menas, technologijos bei drąsūs eksperimentai.

 

Dailės mokytoja Jolanta Boris