Tvarių miestų bendruomenės

Integruotas STEAM projektas

 

Siekiant paruošti jaunąją kartą XXI a. iššūkiams, ugdyti problemų sprendimo ir kritinio mąstymo gebėjimus, tinkamai supažindinti moksleivius su ištekliais, tausojančiais miestus buvo organizuotas integruotas aplinkosaugos, informacinių technologijų ir matematikos STEAM projektas „Tvarių miestų bendruomenės“.

Mūsų planetoje gyvena beveik 8 milijardai žmonių. Prognozuojama, kad po 40 metų jų jau bus 10 milijardų, todėl labai svarbu kurti šiuolaikiškus išteklius, tausojančius miestus. Kuo daugiau atsiranda vartotojų, tuo daugiau reikia energijos išteklių jų poreikiams tenkinti, o tai lemia klimato kaitą.

Projekto metu 6A, 6B ir 6D klasių mokiniai nagrinėjo daug įdomių temų – klimato atšilimas, energijos ištekliai ir taupymas. Per aplinkosaugos pamokas mokiniai išsiaiškino, kad žmonės labai keičia gamtą. Nagrinėjo, kaip mūsų planeta atrodys po kelių dešimtmečių. Tyrinėdami, kad ne tik saulė, bet ir vėjas yra atsinaujinančios energijos šaltiniai, konstravo vėjo jėgaines.

Matematikos pamokų metu moksleiviai nagrinėjo diagramas, vaizduojančias energijos išteklius ir energijos naudojimą namų ūkiuose, skaičiavo lempų galią, pildė lenteles.

Generuodami mintis, kaip sunaudoti mažiau elektros energijos, mokiniai informacinių technologijų pamokoje panaudojo judesio jutiklį. Užprogramavo micro:bituskompiuteriukus taip, kad aptikusio judesį kompiuteriuko ekranas šviestų 1-2 minutes. Tokį judesio jutiklį įrengę kambaryje tikrai daugiau nebepamiršite išjungti šviesos!

Mokiniams buvo nepaprasta įdomu! Projekto tikslas buvo įvykdytas. Mokinių padaryta išvada: klimato kaitą galima sušvelninti. Vienas iš būdų – atsakingai naudoti energijos išteklius ir iškastinį kurą keisti atsiaunančiais energijos šaltiniais, pvz., saulės, vėjo energija.

 Informacinių technologijų mokytoja Olga Bedugnis