Gruodžio mėnesio pradžioje 6b klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytojomis Ramune ir Dovile dalyvavo nuotolinėje edukacinėje pamokoje ,,Vilniaus bastėjos paslaptys“. Programa buvo apmokėta iš Kultūros paso lėšų. Ši edukacinė programa gražiai papildė veiklų Vilniaus 700 miesto įkūrimo metinėms paminėti sąrašą.
Mokiniai ne tik išklausė parengtą gido pranešimą su įvairiomis užduotimis, bet ir patys kūrybiškai dirbo toliau – piešė baisų ir paslaptingą Baziliską, rengė užduotis vieni kitiems, kūrė rišlius pasakojimus bendraamžiams apie šį istoriškai svarbų Vilniaus kampelį. Ypač visi susidomėjo gynybinės sienos bastėjos Bazilisku. Ši fantastinė, legendomis apipinta būtybė žinoma ne tik Vilniuje, bet yra plačiai paplitusi visoje Europoje. Šią pabaisą nugalėti esą pavyko tik drąsiam jaunuoliui, parodžiusiam Baziliskui veidrodį, mat jo žvilgsnis žmonėms buvo mirtinas... Įdomu tai, kad ši būtybė tapo ir Vilniaus studentų simboliu. Būtent per Fiziko dieną jie, švęsdami ,,FiDi“ dienas, Vilniaus gatvėmis keliauja su Dinu Zauru...
Bazilisko motyvas siejamas ir su garsiu VU absolventu Česlovu Milošu (lenk. Czesław Miłosz), kuris studijuodamas Vilniuje buvo studentų klubo „Valkatos“ nariu. Šis sambūris turėjo tradiciją kiekvienais metais sudeginti Baziliską kaip tamsos ir blogio simbolį.
Vilniaus gynybinės sienos bastėja – XVII a. pirmojoje pusėje pastatytas fortifikacinis statinys, sudarytas iš bokšto, požeminės patrankų patalpos ir juos jungiančio tunelio. Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras, tenkindamas Vilniaus gyventojų prašymą dėl grėsmę keliančių totorių antplūdžių ir besikuriančios centralizuotos rusų valstybės, liepė išmūryti miesto gynybinę sieną. Dabar ji priklauso Lietuvos nacionaliniam muziejui. Čia organizuojami įvairūs edukaciniai užsiėmimai, vyksta ekskursijos, o nuo vadinamosios Barbakano kalvos atsiveria įspūdinga senamiesčio panorama, o žiemą smagu nusileisti rogutėmis.
Kviečiame pasidžiaugti edukacijos akimirkomis ir mokinių kūrybiniais darbais.
Organizatorės lietuvių kalbos mokytojos
Ramunė ir Dovilė







