IŠVYKA Į VILNIAUS JOJIMO KLUBĄ

Birželio 10 diena   3 „B“   klasės mokiniai vyko į  Vilniaus jojimo klubą.  

Turėjome išskirtinę  galimybę iš labai arti susipažinti ir pabendrauti su skirtingų veislių žirgais: trakėnu, holšteinu, oldenburgu, žemaituku, ir mūsų numylėtiniu poniuku Skambučiu.  

Sužinojome, kad žirgus galima pradėti dresuoti tik nuo ketverių metų, o kiekvieno jų gimimo metai pradedami skaičiuoti nuo sausio 1 dienos. Dresavimas ir pasiruošimas varžyboms, pasak trenerės, prilygsta kariuomenei, nes prireikia ne tik drąsos, bet ir ištvermės, susikaupimo, ryžto. Laimėjus konkūro varžybas, žmogus gauna taurę, o žirgas – apvalų, šilkinėmis juostelėmis puoštą ženklą, su lipduku viduryje – rozetę.

Savininkė parodė, kaip paruošti žirgą jojimui – į rankas ėmėme šepečius ir šukavome jų kailiuką. Trenerė atnešė balną, uždėjo ant žirgo nugaros ir pritaisė kamanas – pakinktų dalį, kurią sudaro odiniai dirželiai, apjuosiantys žirgo galvą. Paėmusi žąslus paaiškino, kad jie dedami ant arklio apatinio žandikaulio bedančio krašto, spaudimu veikia jautriausias vietas ir taip, kamanų ir žąslų pagalba, gyvūnas yra valdomas. Kai žirgas buvo jau paruoštas, pirmasis ant jo sėdo drąsiausias mokinys Martinas. Paskui jojimo pamokas išbandė kiekvienas.

Daug sužinoję apie žirgus ir jų priežiūrą, pavaišinę atsivežta duonyte, obuoliukais  ir morkytėmis, padėkojome trenerei Justinai ir grįžome į mokyklą.

Geros emocijos, tiesioginis kontaktas su gyvūnais paliko mums  neišdildomus įspūdžius. 

Parengė 3 „B“ klasės moksleiviai