Vilniaus katedros požemiai

Gegužės 10 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Vilniaus katedros požemiai‘‘ kartu su istorijos mokytoja Mirena Narkun.Užsiėmimai vyko Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikoje.

Iš pradžių gidas parodė pagrindinę bažnyčios dalį, kurioje vyksta mišios. Vėliau mokiniai aplankė Šv. Kazimiero - Lietuvos globėjo koplyčią, kurioje matė įspūdingas freskas ir sidabrinį karstą, kuriame ilsisi Šv. Kazimiero relikvijos.

Pati įdomiausia ir pagrindinė ekskursijos dalis buvo bažnyčios požemiai. Įėjus į atnaujintą požemių dalį, vadinamą "požemių muziejumi", buvo suteikta galimybė pamatyti archeologų atrastus ir išsaugotus radinius. Kapitulos kripta – didžiausia ir vaizdingiausia  požeminė patalpa.

Katedros požemiai – garsių LDK didikų, valdovų, katedros vyskupų ir jų pagalbininkų, kapitulos narių laidojimo vieta. Šiandien moderni ekspozicija pristato senąsias laidojimo tradicijas, archeologinių tyrinėjimų metu surastus radinius, paties statinio istoriją. Vilniaus katedra – Lietuvos krikšto simbolis, stovintis vienoje iš seniausiai apgyvendintų miesto vietų, pačioje sostinės širdyje. Dėl nepatvaraus grunto, gaisrų ir kitų negandų šventovę teko ne kartą perstatyti ir remontuoti. Dabartinę išvaizdą katedra įgavo XIX a. pr.