"Vilnius sveikiau" renginys

Rugsėjo 17 dieną Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos III b klasės mokiniai  kartu su 8a,b, Ia,b, IIa, IIIa,b  klasėmis dalyvavo baigiamajame Vilnius sveikiau renginyje. Šio projekto tikslas – sveikos gyvensenos skatinimas ir moksleivių sveikatos raštingumo ugdymas Vilniaus mieste. Viskas prasidėjo nuo to, kad 2020-2021(projektas prasidėjo 2018 m.) mokslo metais gimnazijos sveikatos specialistės Liudmilos Slotvinskos iniciatyva buvome pakviesti dalyvauti projekte Vilnius sveikiau. Šiuo projektu siekiama skatinti pozityvius vilniečių sveikatos elgsenos pokyčius didinant jų sveikatos  raštingumo lygį. Dalyviai: 14-17 metų mokiniai bei vyresni nei 55 metų asmenys. Mokiniai klausėsi edukacinių paskaitų, kaip gyventi sveikai: kaip sportuoti, vengti žalingų įpročių, kaip ilsėtis ir ką valgyti, kaip suteikti pirmąją ir būtinąją medicinos pagalbą. Džiugu, kad paskaitų klausėsi 7700 vaikų. Visi žinome, kad paskaitos vyko nuotoliu.

            Baigiamasis  projekto akordas nuskambėjo  kaip ir dera – atvirame ore. Susitikome prie Baltojo tilto, susėdome paviljone prie staliukų ir pasirengėme... dalyvauti protmūšyje. Renginį vedė Tūkstantmečio vaikai vedėjas Robertas Petrauskas. Tereikėjo mobiliojo ryšio įrenginyje, pasitarus su komandos nariais, atsakyti į klausimus. Pastebėjome, kad kartais mums koją pakišdavo mūsų raštingumas. Litis (toks vaisius) mes parašėme lytis. Taško negavome. O pasivadino komanda Vienaragis. Norėjome kiek paslapties. Klausėmės Vlados Musvydaitės motyvuojančios kalbos, kaip svarbu judėti, rinkti žingsnius ir juos versti naudingais pirkiniais. Renginio vedėjai pasirūpino, kad laikas neprailgtų: klausimai buvo labai įdomūs. O kad pilvai iš alkio neurgztų, mokiniai gavo gardžių sumuštinių su vištiena, vegetarai – su sūriu, didelį obuolį, buteliuką  vandens ir maistingą javainį. Mus užklupo klausimai iš biologijos kurso, prireikė  sveikos gyvensenos žinių ir šiaip laužyti galvą ieškant atsakymų iš bendro išsilavinimo.

            Buvo smagu atitrūkti nuo mokslų, pabūti gryname ore. Iš 19 komandų  buvome 11. Bet juk sakoma, kad svarbu dalyvauti. O dabar klausimas: 1. Kokiu vardu  vadinami 1991 m. asmenys, kolaboravę su sovietų  valdžios statytiniais? 2. Kaip vienoje Bitės Vilimaitės novelėje senelis kreipiasi į berniuką ir mergaitę? 3. Kaip vadinama galimybė vasarą keliauti Vilniuje? Jei atsakėte Judu, būtumėte pelnę tašką.

 

I. Baltakienė, L.Slotvinska