Lekcja historii

Śliczna pogoda coraz częściej kusi nas do spacerów na świeżym powietrzu. Dzisiaj uczniowie klasy 6a wraz z nauczycielami postanowili zwiedzić urocze uliczki wileńskiej Starówki, a jednocześnie spojrzeć na pomniki władców Litwy i trochę przypomnieć dawne dzieje. Pan od historii dyskutował z uczniami o znaczących decyzjach władców dawnej Litwy, o stylach architektonicznych najsłynniejszych kościołów Wilna, o podaniach i legendach. Młodzież chętnie dyskutowała o koronacji Mendoga, o założeniu Wilna, o zachwycie Napoleona kościołem św. Anny.  Zakończeniem wycieczki była chwilka relaksu nad brzegiem uroczej Wilenki.